Wirtualny spacer Gliwice
Logo – identyfikacja wizualna Gliwic
Gliwice to miasto w województwie śląskim, położone 25-30 minut jazdy pociągiem od Katowic, posiadające bardzo dobre połączenia kolejowe z resztą kraju, zwłaszcza szybkimi kolejami śląskimi. Gliwice pomimo, iż leżą tak blisko Katowic, zawsze ciążyły bardziej biznesowo w kierunku Opola i Wrocławia.
Gliwice to zarazem ośrodek nowoczesny, atrakcyjny dla studentów Politechniki Śląskiej – prężnie działającego ośrodka naukowego, ale także o ciekawej przeszłości historycznej, sięgającej XIII wieku.
Warto promować Gliwice przy pomocy wirtualnych spacerów.
Z czym kojarzą sie nam Gliwice?
- Rynek i Ratusz w Gliwicach
- Zamek Piastowski w Gliwicach
- Palmiarnia i park Fryderyka Chopina
- Katedra w Gliwicach
- Stary cmentarz żydowski
Sprawdź naszą ofertę
Wirtualna rzeczywistość VR
Zamów wirtualny spacer w Gliwicach, każdy projekt można wyświetlić za pomocą zestawów do wirtualnej rzeczywistości VR np. Meta Oculus.
Wirtualna Rzeczywistość to jeden z najlepszych sposobów doświadczania przestrzeni Matterport. Matterport 3D zasila największą bibliotekę miejsc ze świata rzeczywistego w rzeczywistości wirtualnej. Załóż gogle VR i zwiedzaj muzea, zamki, pomniki, piękne domy i inne ekscytujące miejsca, tak jakbyś tam był.
- Wirtualny spacer Katowice
- Wirtualny spacer Gliwice
- Wirtualny spacer Bytom
- Wirtualny spacer Ruda Śląska
- Wirtualny spacer Sosnowiec
- Wirtualny spacer Dąbrowa Górnicza
- Wirtualny spacer Mysłowice
- Wirtualny spacer Jaworzno
- Wirtualny spacer Zabrze
- Wirtualny spacer Tychy
- Wirtualny spacer Oświęcim
- Wirtualny spacer Rybnik
- Wirtualny spacer Bielsko Biała
- Wirtualny spacer Żory
- Wirtualny spacer Knurów
- Wirtualny spacer Piekary Śląskie
- Wirtualny spacer Chrzanów
- Wirtualny spacer Trzebinia
- Wirtualny spacer Olkusz
- Wirtualny spacer Tarnowskie Góry
Sprawdź pozytywne opinie o naszych usługach w wizytówce firmy
Wirtualny spacer w Google Moja firma
Wirtualny spacer 3D – atrakcje Gliwic
Gliwice to miasto z wieloma atrakcjami i dużą ilością zielonych miejsc, które można pokazać w ramach wirtualnego spaceru 3D.
-
Rynek i Ratusz w Gliwicach – Gliwicki Rynek to bardzo ładny plac w mieście, który zachował cechy średniowiecznej zabudowy. Rynek jest prawie kwadratowy, a uliczki odchodzą tu ze wszystkich naroży.
W centrum placu usytuowany jest Ratusz. Pierwszy drewniany ratusz powstał tu w XIII wieku, murowany w XIV, a obecną formę zyskał w XX wieku. Gliwicki rynek z ratuszem i podcieniami jest jednym z najpiękniejszych na Śląsku.
Obok Ratusza znajduje się fontanna z Neptunem. Gliwice co prawda nie leżą nad morzem, ale dzięki Kanałowi Gliwickiemu wpadającemu do Odry (dawniej Kanał Kłodnicki), budowanemu w latach 1794-1822 dawniej łatwo było transportować towary w stronę Morza. Zatem figura Neptuna symbolizuje związek Gliwic z Bałtykiem.
-
Zamek Piastowski – znajduje się niedaleko od gliwickiego rynku, Zamek pochodzi z połowy XIV wieku. Swój dzisiejszy kształt zawdzięcza przebudowie w 1561 roku. Zamek wchodzi w skład Muzeum w Gliwicach, skwer przed zamkiem ozdabia pozostałość dawnej fosy. Na zamku można obejrzeć w ramach ekspozycji: eksponaty archeologiczne z okolic Gliwic i Górnego Śląska, w tym szkielet mamuta. Ponadto stroje ludowe, zbroje, rzeźby sakralne.
-
Katedra w Gliwicach – Katedra Św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach pochodzi z końca XIX wieku i jest to przykład neogotyckiej świątyni na Śląsku. W katedrze znajdują się wspaniałe organy, stąd odbywają się liczne koncerty organowe.
-
Radiostacja w Gliwicach – Wieża antenowa Radiostacji Gliwickiej to bardzo ciekawy zabytek techniki a przy okazji najwyższa drewniana konstrukcja na świecie. Zbudowana jest z modrzewiowych belek, łączonych mosiężnymi śrubami. Po zmroku wieża jest pięknie oświetlona. Radiostacja stanowi oddział Muzeum w Gliwicach. Radiostacja była miejscem prowokacji, która przyczyniła się do wybuchu wojny.
W 1939 roku budynki radiostacji stały się miejscem tak zwanej prowokacji gliwickiej – sfingowanego ataku niemieckiego oddziału specjalnego na niemiecką (a więc ich własną) placówkę, który to atak stanowił część propagandowo-dezinformacyjnego przygotowania agresji na Polskę.
Warto przypominać te elementy historii Gliwic nagrywając promocyjne wirtualne spacery, zwłaszcza, że wieża jest już nie tylko atrakcją historyczną.
Bowiem miasto Gliwice zrewitalizowało teren wokół wieży, który jest dziś chętnie odwiedzany przez mieszkańców. Wieża stała się częścią krajobrazu miasta. Widoczna jest z wielu miejsc nie tylko w Gliwicach, zwłaszcza o zmroku, kiedy rozświetlają ją potężne reflektory.
W 2010 roku zagospodarowany teren przy Radiostacji zdobył tytuł „Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego 2010” w kategorii „Urbanistyka”.
Radiostacja Gliwice znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, a w 2017 roku została wpisana na listę Pomników Historii.
-
Palmiarnia w Gliwicach – kolejna atrakcja Gliwic. W Palmiarni można zobaczyć egzotyczne gatunki roślin i zwierząt. Już w 1880 rok pojawiły się pierwsze szklarnie wystawowe. Obecnie może się poszczycić pięcioma pawilonami oraz ścieżką dydaktyczną. Na szczególną uwagę zasługuje pawilon akwarystyczny, gdzie można obejrzeć ryby z czterech środowisk słodkowodnych – Amazonii, Tanganiki, polskich rzek oraz rzek południowo-wschodniej Azji.
Gliwice – miasto skwerów
Gliwice to nie tylko Palmiarnia, ale duża liczba skwerów i placów w centrum miasta. Skwery z ławeczkami i pomnikami, noszą dziwnie brzmiące nazwy, które oznaczają najczęściej miasta partnerskie, takie jak: skwer Doncaster, skwer Bottrop, skwer Valenciennes, skwer Dessau i skwer Salgótarjan.
Warto zwiedzić wszystkie trakcje Gliwic, nagrywając jednocześnie wirtualny spacer 3D.
Wirtualny spacer po Gliwicach
Arena Gliwice
Arena Gliwice to jedna z największych hal widowisko-sportowych w Polsce. Obiekt jest przystosowany do imprez wystawienniczych i targowych, estradowych, społeczno-politycznych czy komercyjnych. Zaletami obiektu jest uniwersalność, dobra lokalizacja i skomunikowanie. Hala to jeden z wielu obiektów wielofunkcyjnych na Śląsku oraz w Polsce, gdzie odbywa się wiele wydarzeń wielkoformatowych, w tym: koncertów, festiwali muzycznych, wydarzeń o charakterze międzynarodowym, jak również spotkania biznesowe, kulturalne, konferencje, wystawy, imprezy dla firm, które można promować przy pomocy wirtualnych spacerów 3D.
Strategia rozwoju Miasta Gliwice
Scenariusz rozwoju do roku 2022 – 2040
Gliwice muszą ze swoją strategią wpisywać się w strategię rozwoju Aglomeracji Górnośląskiej:
Do najważniejszych procesów zachodzących w otoczeniu, a wpływających pozytywnie na sytuację i przyszłość miasta Gliwice należą:
-
dostępność funduszy UE umożliwiająca realizację inwestycji lokalnych,
-
rosnąca atrakcyjność rekreacyjna i turystyczna terenów otaczających miasto,
-
inwestycje w infrastrukturę drogową,
-
zacieśnianie współpracy między samorządami w kraju oraz na świecie,
-
kooperacja przy realizowaniu projektów o znaczeniu ponadlokalnym,
-
rozwój różnych uczelni w Gliwicach.
Kilka scenariuszy rozwoju Gliwic.
Praca nad wizją rozwoju miasta Gliwice została zrealizowana poprzez przeprowadzenie analizy w pięciu płaszczyznach dotyczących:
-
struktur miasta,
-
spójność miasta,
-
podmiotów rozwoju lokalnego,
-
przewag miasta,
-
pozycji i wizerunku miasta w otoczeniu.
Scenariusz optymistyczny:
-
wzmocnienie Gliwic jako kluczowego miasta Aglomeracji Górnośląskiej w dziedzinie rozwoju funkcji gospodarczych i naukowych,
-
wzmacnianie przedsiębiorczości mieszkańców,
-
rozwój oferty edukacyjnej miasta na wszystkich szczeblach,
-
poprawa położenia komunikacyjnego miasta na skutek realizacji kolejnych etapów programu budowy autostrad,
-
dalsza poprawa estetyki miasta,
-
zrównoważenie sytuacji na lokalnym rynku pracy,
-
rozwój budownictwa mieszkaniowego.
Znaczna część z tych założeń zostało już zrealizowanych.
Szanse Gliwic dla rozwoju
Do szans rozwojowych Gliwic zaliczyć można:
-
w wyniku rozbudowy międzynarodowych i ponadlokalnych korytarzy transportowych poprawiająca się dostępność komunikacyjna miasta.
-
możliwości pozyskiwania funduszy unijnych w znacznie większej skali niż obecnie.
-
możliwy napływu znaczącego kapitału zagranicznego,
-
realizacja projektów ponadlokalnych.
Strategia rozwoju Gliwic na rok 2040 jest dopiero w przygotowaniu. Warto przy pomocy wirtualnych spacerów promować Miasto Gliwice i jego możliwości rozwoju.
Gliwice przyjaznym miejscem dla biznesu
Gliwice są miejscem atrakcyjnym dla biznesu zwłaszcza w branży transportowo-logistycznej, z uwagi na Kanał Gliwicki.
Warto pokazać uroki Kanału Gliwickiego przy pomocy wirtualnego spaceru 3D oraz jego możliwości i funkcje w zakresie transportu.
Gliwice liderem Water City Index – WCI
Gliwice zajęły 1. miejsce w roku 2021 wśród miast na prawach powiatu w trzeciej edycji rankingu Water City Index. Zestawienie to wskazuje miasta, w których efektywne wykorzystanie zasobów wodnych jest jednym z priorytetów służących podnoszeniu jakości zdrowia i życia w mieście.
Water City Index szeroko definiuje mocne i słabe punkty oraz potrzeby i wyzwania w zakresie zarządzania „niebieską infrastrukturą” w Polsce. W dokumencie, opracowanym przez ekspertów Arcadis i pracowników naukowych Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pod kierunkiem prof. Jerzego Hausnera, przeanalizowano i oceniono efektywność sposobu wykorzystania zasobów wody w miastach, umiejętność radzenia sobie z kryzysami wodnymi, wykorzystanie wody w kontekście rozwoju gospodarczego miast oraz doskonalenie jakości świadczonych usług publicznych sektora wodnego.
Ranking 2021 klasyfikuje oddzielnie:
-
metropolie,
-
miasta na prawach powiatu,
-
miasta niebędące miastami na prawach powiatu, posiadające co najmniej 20 tys. mieszkańców.
W ramach Water City Index poddaje się analizie miasta w ramach 4 obszarów oraz 14 kategorii oceny:
-
życie (woda pitna, woda brunatna, utrzymanie infrastruktury);
-
kultura i ludzie (waterfront, błękitna i zielona infrastruktura, harmonijna przestrzeń miejska);
-
zagrożenie (powódź, niedobór (susza), zagrożenie sektorowe, wody opadowe, aktywność samorządu);
-
gospodarka i biznes (woda dla przemysłu, atrakcyjność biznesowa, transport wodny).
Tak wysoka pozycja Gliwic pod względem wskaźnika Water City Index jest optymistycznym wyznacznikiem dalszych kierunków rozwoju Miasta.
Wirtualny spacer 360° – nowoczesne Gliwice
Gliwice intensywnie rozwijają się gospodarczo, głównie w branży nowych technologii. W mieście jest coraz więcej start-upów oferujących innowacyjne rozwiązania w różnych branżach. Jednym z tego typu rozwiązań jest Infokomunikator – innowacyjny system przyzywowy dla branży medycznej, za który gliwicka firma Infotower Business Solutions, otrzymała wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu Marka-Śląskie.
Samorząd Gliwic chętnie współpracuje z przedsiębiorcami i naukowcami z Politechniki Śląskiej. Wiele firm z Gliwic wprowadza najnowocześniejsze technologie osiągając sukcesy biznesowe i naukowe, za co otrzymują nagrody i wyróżnienia, m.in. w konkursie Innowator Śląska organizowanym przez Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej czy Marka-Śląskie Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej.
Firmy branży nowych technologii współpracują chętnie z Politechniką Śląską – uczelnią badawczą, której wykwalifikowana kadra i potencjał naukowy umożliwiają tworzenie innowacyjnych rozwiązań.
Wirtualne spacery 360° pozwalają na promocję nie tylko Miasta Gliwice, ale także firm działających w tym mieście, a także instytucji, takich jak Politechnika Śląska.
Infokomunikator – innowacyjne rozwiązanie z Gliwicach
Innowacyjny produkt o nazwie Infokomunikator jest to system, który przy pomocy pilota, pozwala pacjentowi nie tylko na wzywanie pielęgniarki na sali szpitalnej, ale jednocześnie za jego pomocą można sterować:
-
telewizorem,
-
roletami,
-
klimatyzacją,
-
innymi elementami wyposażenia sali chorych.
Ma wbudowany czujnik do pomiaru poziomu bólu i latarkę. Możliwości systemu można dostosowywać do potrzeb konkretnej placówki
W Infokomunikatorze wezwanie od pacjenta przyjmowane jest na smartfon, za pomocą którego pielęgniarka może nawiązać z pacjentem połączenie głosowe, bo przy jego łóżku jest specjalny pilot–słuchawka do odbierania takich połączeń. Jedną z funkcjonalności systemu jest możliwość odpowiedzi na wezwanie pacjenta. System umożliwia też połączenia głosowe i tekstowe między użytkownikami oraz wieloosobowe rozmowy z równoczesnym przeglądaniem na wyświetlaczu wyników badań i innych dokumentów medycznych.
Warto promować tak innowacyjne rozwiązania przy pomocy wirtualnego spaceru 3D.
Zobacz nasze ostatnie realizacje w okolicach. Województwo Śląskie.
More Spacer:
Mapa realizacji wirtualnych spacerów – nasze portfolio
Województwo śląskie – największe miasta:
Katowice, Bielsko-Biała, Częstochowa, Gliwice, Rybnik, Cieszyn, Żywiec, Sosnowiec, Będzin, Tarnowskie Góry, Mikołów, Tychy, Zabrze, Dąbrowa Górnicza, Pszczyna, Wodzisław Śląski, Bytom, Ruda Śląska, Jaworzno, Zawiercie, Żory, Racibórz, Mysłowice, Lubliniec, Chorzów, Bieruń, Myszków, Jastrzębie-Zdrój, Kłobuck, Siemianowice Śląskie, Piekary Śląskie, Świętochłowice