fbpx

Wirtualny spacer Opole

Wirtualny spacer Opole

wirtualny spacer Opole firmaHistoria Miasta Warto wybrać się na Wirtualny spacer po Opolu.

Opole jest jednym z najstarszych miast w Polsce, które ma ponad 800 lat i powstało w okresie średniowiecza, Lokację Miasta przeprowadził na początku XIII wieku książę Kazimierz I Opolski, zwany Ojcem miasta Opola. Miasto malowniczo położone jest nad Odrą i Młynówką, na trasie do Wrocławia.

Opole słynie z Festiwali Piosenki Polskiej i znanego z telewizji amfiteatru oraz Wieży Piastowskiej.

Jednak w Opolu jest znacznie więcej atrakcji, które warto uwiecznić przy pomocy wirtualnego spaceru.

Sprawdź pozytywne opinie o naszych usługach w wizytówce firmy
Wirtualny spacer w Google Moja firma

wirtualny spacer firma w Kielcach
matterport kielce

Z czym kojarzy się Opole?

 • Festiwale w Opolu – Muzeum Polskiej Piosenki i Amfiteatr

 • Zoo Opole i Wyspa Bolko

 • Wyspa Pasieka z Wieżą Piastowską

 • Park Miniatur Złota Góra

 • Rynek, starte miasto, Zamek Górny

Amfiteatr Tysiąclecia wizytówką Opola

Amfiteatr został udostępniony dla turystów. Można go zatem zwiedzać bezpłatnie w określonych godzinach, za wyjątkiem okresu przed przygotowaniem do koncertów.

Po Amfiteatrze można się przejść m.in. po deskach sceny czy widowni. Pod widownią Amfiteatru mieści się Muzeum Polskiej Piosenki.

W okolicy Amfiteatru, można odpocząć w pobliżu pozostałości po fosie otaczającej zamek Piastowski.

Co jeszcze warto zwiedzić w Opolu?

Rynek w Opolu

Rynek w opolu nie jest może miejscem szczególnie wyróżniającym się, gdyż jak na większości rynków posiada Ratusz. Jego specyfiką jest, że jego pierwowzorem był florencki pałac Vecchio. W najbliższej okolicy Ratusza stoi pomnik księcia Kazimierza I Opolskiego na koniu, tego samego, który dokował pierwszej lokacji miasta na początku XIII wieku.

Na opolskim rynku znajduje się także Aleja Gwiazd, gdzie można znaleźć symbole wielu znanych artystów, Warto byłoby uwiecznić to miejsce przy pomocy wirtualnego spaceru 3D. Ponadto, jak każdy rynek ten opolski ma wiele kawiarni i miejsc, w których można przysiąść i zamówić coś dobrego.

Wyspa Pasieka z Wieżą Piastowską w Opolu

Wieża Piastowska – symbol Opola, położona jest na Wyspie określanej jako Pasieka. Jest to ta sama charakterystyczna wieża, która jest widoczna podczas koncertów w Amfiteatrze Opolskim. Ma 42 metry wysokości i powstała już w średniowieczu i była częścią gotyckiego zamku Piastów, który został wyburzony przez Niemców w 1928 roku, w czasie, kiedy Opole należało do Niemiec, postanowili go wyburzyć jako przestarzałą budowlę. W wyniku protestów mieszkańców, pozostała jedynie wieża, która o mało co a także zostałaby usunięta, gdyż zagrażała bezpieczeństwu z powodu naruszenia fundamentów.

Udało się ją jednak zachować do dnia dzisiejszego, chociaż jest nieco pochylona.

Dawniej wieża służyła za więzienie. Aby z niego wyjść, należalo wykupić się solą, a sól była wówczas bardzo droga. Soli miało być tyle, ile ważył więzień.

Współcześnie wchodząc na wieżę po 160 stopniach, możemy obejrzeć mała lokalną ekspozycję historyczną, a na jej szczycie dobrze widoczna jest panorama Opola.

Zamek Górny w Opolu

Zamek Górny była to siedziba opolskich Piastów, powstał w XIV wieku, za czasów księcia Władysława II Opolczyka, który mieszkał w nim wraz z żoną. Po ich śmierci zamek zmienił właściciela i przeszedł w ręce biskupa Jana Kropidło, a następnie zostałł przejęty przez Habsburgów.Obecnie część, jaka pozostała po Zamku jest dostępna dla turystów.

Wzgórze Uniwersyteckie w Opolu

Wzgórze Uniwersyteckie nazywane jest Opolskim Akropolem. Jest to to samo wzgórze, na którym z jednej strony stoi Zamek Górny. Na wzgórzu niedawno utworzono tzw. Skwer Artystów z rzeźbami, ukazującymi słynnych Polaków.

Pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego

Pomnik znajduje się na ulicy Krakowskiej, obok filharmonii. Jest to kobieta, która symbolizuje Nike i żubr – symbol walki i polskości. Pomnik waży 4 tony – więcej i powstał z betonu i stali.

Obiekty sakralne w Opolu czy posiadają już Wirtualny spacer ?

Katedra w Opolu

Katedra Podwyższenia Krzyża Świętego to najważniejszy obiekt sakralny w Opolu, wysoka na ponad 70 metrów. Katedra jest wyjątkowym obiektem sakralnym, gdyż jej wiek datuje się na rok 1002. Oczywiście wówczas katedra nie była tak okazała, gdyż był to wówczas drewniany kościółek wzniesiony przez Bolesława Chrobrego. Formę murowaną kościół przyjął dopiero w wieku XIII.

Kościół Franciszkański

Kolejnym obiektem sakralnym w Opolu jest gotycki kościół klasztorny Św. Trójcy, który znajduje się między rynkiem i Wyspą Pasieka. Kościół został zbudowany 600 lat temu, chociaż wieżę dobudowano w 1899 roku. Kościół ma dużę znaczenie historyczne, gdyż znajdują się w nim sarkofagi książąt opolsko-raciborskich i trumny Piastów Opolskich.

Inne interesujące obiekty w Opolu

Pomnik Musioła

Niedaleko Mostu Zamkowego, znajduje się pomnik Karola Musioła. Powstał stosunkowo niedawno w 2008 roku, odlany z brązu. Jest osoba uhonorowana lokalnie, gdyż zasłużył się bardzo dla Miasta. Był założycielem Towarzystwa Przyjaciół Opola, z jegom inicjatywy powstał opolski amfiteatr oraz Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, który został zorganizowany pierwszy raz w 1963 roku.

Muzeum Śląska Opolskiego

Muzeum Śląska Opolskiego zlokalizowane jest w najstarszym domu mieszczańskim w Opolu, na Małym Rynku, niedaleko Wzgórza Uniwersyteckiego. W Muzeum zorganizowano ekspozycję, dotyczącą początków osadnictwa na terenie opolskiego i historię powstania samego Miasta. Na bazie odkryć archeologicznych, w formie multimedialnej można podziwiać najdawniejszą historię Opola. W ramach wystawy można podziwiać zbroje rycerskie oraz stroje regionalne.

Unikalne obiekty w Opolu

Wenecja Opolska

Prze Opole przepływają: Odra oraz Młynówka. Ta druga nadaje części Opola niepowtarzalny urok. przy ulicy Piastowskiej. Młynówka jest to starorzecze Odry, tworzące słynną Wenecję Opolską, bowiem wzdłuż rzeki, na samem jej nurtem zbudowano kolorowe kamieniczki, co przypomina Weneckie klimaty.

Wenecja Opolska leży wdłuż ulicy Piastowskiej.

Opolski Ogród Zoologiczny

Opolski Ogród Zoologiczny jest kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w Opolu.

To jedna z głównych atrakcji Opola, które przyciąga nie tylko mieszkańców, ale także turystów nawet z Czech i Słowacji.

Znajduje się na Wyspie Bolko i zajmuje powierzchnię 30,31 hektara i jest schronieniem dla ponad 1500 zwierząt reprezentujących 290 gatunków.

Zoo jest tak zaprojektowane, aby dzieci mogły bez problemu obserwować zwierzęta, a także ich karmienie w określonych godzinach.

Chechą charakterystyczną opolskiego Zoo jest sztuczna wyspa, która jest wybiegiem dla gibonów oraz pawilon małp. Szczególnie interesujący jest także wybieg dla uchatek kalifornijskich, dla których trzeba było wysypać 30 ton soli. Uchatki można obserwować ze specjalnego przeszklonego tarasu na świeżym powietrzu lub jaskini, która jest przeszklona, tak iż widać pływające foki. Jest to wyjątkowa atrakcja i nie ma takiej drugiej w Polsce.

Inną atrakcją jest nowoczesny pawilon dla 400 gatunków płazów i gadów.

Papugarnia w Opolu

Obok Zoo jest jeszcze jedna podobna atrakcja w Opolu – jest to papugarnia.

W papugarni można oglądać kilkadziesiąt papug różnych gatunków, rozmiarów i kolorów.

Szczególnie przyjemne jestm kiedy ptaki siadają odwiedzającym na ramieniu. Można także pokarmić papugi, gdyż w papugarni otrzymuje się pojemnik z pokarmem.

Chyba nie ma w Polsce drugiego takiego miejsca.

Warto zwiedzić te wszystkie atrakcje Opola i uwiecznić przy pomocy wirtualnego spaceru.

Strategia rozwoju Miasta Opole – wirtualny spacer dla firm

Strategia Opolskie 2030 to najważniejszy regionalny dokument strategiczny. Wskazuje, jaki jest cel rozwoju nie tylko Miasta, ale także regionu na kolejne lata.

W Strategii dla Opola w zakładanym okresie ujęte zostały takie cele i kierunki działania, aby region rozwijał się dynamicznie i zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Strategia to dokument niezbędny do skutecznego pozyskiwania funduszy unijnych i wydatkowania środków na dalszy rozwój. Strategia wpisuje się w najnowszą perspektywę finansową Unii Europejskiej.

Strategia Opolskie 2030 składa się z dwóch podstawowych części:

 • pierwsza obejmuje wnioski z tzw. diagnozy, w trzech głównych obszarach: społecznym, środowiskowym i gospodarczym,

 • druga część obejmuje założenia i cele strategiczne oraz służących ich realizacji celów operacyjnych wraz z kierunkami działań.

Opole w nadchodzących latach stawia na:

 • wysokie technologie i sektor IT,

 • rozwinięcie infrastruktury i oferty sportowo-rekreacyjnej,

 • Opole ma ambicje zostać miastem inteligentnym i nowoczesnym,

 • ale co istotne, dla Opola istotna jest harmonia pomiędzy życiem rodzinnym i zawodowym; tym właśnie strategia rozwoju Opola wyróżnia się na tle innych miast.

Władze chcą, aby Opole było:

 • modelowym miastem zielonym, począwszy od przestrzeni publicznej, poprzez transport i politykę energetyczną,

 • miastem o czystym powietrzu,

 • pełnym zieleni i o atrakcyjnej przestrzeni,

 • miastem dostosowanym do wyzwań związanych ze zmianami klimatu.

W Opolu dąży się do tego, aby każdy z mieszkańców preferował zrównoważoną mobilność – transport publiczny, pieszy oraz rowerowy.

Wyjątkowym elementem strategii Miasta Opole jest ukierunkowanie na Opole – Miasto Obywatelskie, a co całkowicie unikalne, Opole docenia nie tylko młodość, ale także mieszkańców w nieco starszym wieku.

Opole chce być Miastem przyjaznym dorastaniu i starzeniu się.

Opole stawia także na rozwój Miasta jako wzrastającego ośrodka akademickiego i naukowego. Nie jest oczywiście w stanie porównywać się z Wrocławiem i co oczywiste Opole zawsze było „miastem satelickim” Wrocławia. Jednak ważne jest, że w ostatnich latacxh Opole stawia na samodzielny rozwój. Ma pomysł na siebie.

Warto zatem promować Opole z wykorzystaniem wirtualnego spaceru.

Zobacz nasze ostatnie realizacje w okolicach. Województwo Opolskie

Mapa realizacji wirtualnych spacerów – nasze portfolio

Województwo opolskie – największe miasta:

Opole, Nysa, Brzeg, Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice, Strzelce Opolskie, Kluczbork, Olesno, Namysłów, Prudnik, Głubczyce

najlepszy fotograf nieruchomości Kraków

Fotografia wnętrz

Fotografia wnętrz jest specjalistyczną dziedziną fotografii. Jej popularność w Polsce dopiero rozpoczyna się i już wskazuje tendencję zwyżkową. Jest...
wcag 2.1 wirtualny spacer

Dostępność cyfrowa wirtualnych spacerów

Wirtualne spacery są coraz bardziej rozpowszechnioną formą promocji różnych instytucji i podmiotów. Szczególnie można je oglądać na stronach: muzeów (wirtualne...
zdjecia 360 na booking com

Zdjęcia panoramiczne 360° na booking.com

W branży noclegowo-hotelarskiej konkurencja jest na porządku dziennym. W miejscowościach turystycznych jest po kilkadziesiąt ofert noclegowych. Turystów co prawda...
wirtualny spacer hotel

Wirtualny spacer – prezentacja obiektów noclegowych

Internet jest największą bazą informacyjną, dźwignią handlu i usług. Ofert jest tak wiele, że trzeba wyróżnić się w internecie....
fotograf wnętrz Kraków

Zdjęcia HDR nieruchomości

Środowisko fotografów od pewnego czasu spiera się na temat HDR -ciekawej techniki zdjęciowej, która dla jednych jest wyżyną sztuki...
wirtualny spacer pokoje na wynajem

Mieszkanie inwestycyjne – mieszkania na pokoje

Rynek nieruchomości przechodzi nieustanne przemiany. Nadal jest to opłacalna inwestycja kapitału, ponieważ ceny mieszkań rosną, a zainteresowanie klientów nie...
wirtualny spacer google

Fotograf Google – Wizytówka firmy w Google Maps

Jeszcze parę lat temu wystarczyło mieć stronę internetową, dodać kilka ogłoszeń na różnych portalach ogłoszeniowych i promocja w internecie...
interaktywny wirtualny spacer

Interaktywny wirtualny spacer 360°

Wirtualne spacery są doskonałą i nietuzinkową formą promocji miast, nieruchomości, firm, placówek oświatowych , szpitali, obiektów turystycznych, przestrzeni przemysłowych,...
wirtualny spacer deweloper

Oferta dla developerów Prezentacja osiedla i bloku mieszkalnego

Oferta dla developerów Prezentacja osiedla i bloku mieszkalnego CORDIA „Wirtualne spacery” są formą promocji, która doskonale nadaje się do wykorzystania przez...
wirtualny spacer vr

Wirtualny spacer VR – 3dvista Oculus offline

Wirtualne wycieczki zrewolucjonizowały myślenie o rzeczywistości wirtualnej. Stały się realizacją marzeń o zwiedzaniu świata bez wielkich kosztów podróży, nie...