fbpx

Wirtualny spacer Zakopane

Wirtualny spacer Zakopane

wirtualny spacer zakopaneZakopane – położenie

Zakopane to najwyżej położone miasto w Polsce, leży na wysokości ok. 850 m. Zakopane znajduje się w środkowej części Tatr w pobliżu takich szczytów., jak:

 • Giewont 1895 m, czy

 • Kasprowy Wierch 1987 m.

Warto pokazać urok najwyższych szczytów Tatr przy pomocy wirtualnego spaceru 3D.

Generalnie Zakopane leży w obszarze klimatu wysokogórskiego, chociaż poszczególne części Zakopanego różnią się pod względem klimatycznym. Charakterystyczną cechą tatrzańskiej pogody są wiatry, określane jako halny.

Halny

Jest to silny ciepły wiatr, który wieje przynajmniej kilkanaście razy w roku w okresie od jesieni do wiosny. Powoduje u niektórych osób problemy zdrowotne, takie jak:

 • bóle głowy, czy

 • obniżenie nastroju,

 • a nawet samobójstwa.

Poza tym, kiedy wieje halny trzeba uważać podczas jazdy samochodem, gdyż przy ostrych podmuchach nie tylko łamią się gałęzie, ale nawet drzewa, odpadają dachówki i czasami inne przedmioty, co może być niebezpieczne.

Specyfika Zakopanego

Zakopane posiada szczególny, niepowtarzalny charakter, na który wpływ mają:

 • kultura ludowa i tradycja,

 • folklor i gwara góralska,

 • specyficzne stroje.

Jest to bardziej wieś niż miasto. Klimat i kultura mają wpływ na styl życia Podhalan – Zakopiańczyków.

Zakopane otrzymało prawa miejskie od lat 30 XX w., ale pomimo tego pozostało wierne swoim tradycjom. Wirtualny spacer 3600 daje możliwości pokazania uroku, folkloru i specyfiki zakopiańskiego i góralskiego życia. Można pokazać owce na hali czy robienie charakterystycznych oscypków.

Sprawdź pozytywne opinie o naszych usługach w wizytówce firmy
Wirtualny spacer w Google Moja firma

wirtualny spacer firma w Kielcach
matterport kielce

Z czym kojarzy się Zakopane?Zakopane firma fotograf wirtualny spacer

 • Gubałówka

 • Krupówki

 • Kasprowy Wierch

 • Skocznie narciarskie

 • Kościelisko
 • Giewont

 • Morskie Oko

Liczne atrakcje w samym Zakopanem oraz okolicznych miejscowościach na Podhalu przyciągają rzesze turystów. Widać to było podczas pandemii czy długich weekendów, a zwłaszcza Sylwestra w Zakopanem, który warto uwiecznić nagrywając wirtualny spacer 3D.

Pomimo samego uroku Zakopanego oraz mnóstwa atrakcji przyrodniczych, górale stale poszukują kolejnych atrakcji dla turystów, takich jak Termy, które stały się popularne w ostatnich latach, kiedy to pozazdrościliśmy Słowakom. W okolicach Zakopanego powstało kilka tego rodzaju atrakcji, w takich lokalizacjach, jak Chochołów, Bukowina czy Białka Tatrzańska.

Warto promować tak atrakcyjne dla turystów propozycje wypoczynku, jak Termy z wykorzystaniem wirtualnego spaceru.Zakopane wirtualny spacer Matterport

Identyfikacja wizualna Zakopane – folklor i muzyka
Folklor

Folklor ludowy jest w Zakopanem codziennością – znajduje odzwierciedlenie w strojach górali, gwarze czy kuchni góralskiej. Stroje góralskie są ubierane na co dzień przez mieszkańców Zakopanego związanych z obsługą turystów na przykład muzycy czy kelnerzy w knajpach. Także wielu górali zakłada je do codziennej pracy, na przykład juhasi na halach, ale też można zobaczyć te odświętne stroje podczas wesela góralskiego czy innych obchodach świąt góralskich czy kościelnych. Rdzenni mieszkańcy Zakopanego kultywują tradycję. Symbolem Zakopanego jest między innymi Parzenica.

Zakopane – Turystyka pod Tatrami

Dzięki swojemu położeniu Zakopane stanowi świetną bazę wypadową w Tatry. Jest bazą turystyki wysokogórskiej, tatrzańskiej oraz głównym centrum turystycznym po obu stronach pasma Tatr. Z miasta można bezpośrednio wyruszyć w głąb Tatr lub pospacerować urokliwymi dolinkami reglowymi.

Zakopane ma ofertę zarówno dla wytrawnych turystów, wspinaczy, jak i rodzin z dziećmi. Wśród łatwych tras wymienić należy takie jak:

 • Dolina Strążyska, do której wejście znajduje się na końcu ul. Strążyskiej,

 • Dolina Białego z szeregiem mostków na rwącym Białym Potoku.

Warto zaliczyć górskie szlaki i nagrać wirtualny spacer 3D, by pokazać bardziej, jak i mniej uczęszczane szlaki.

Atrakcje Zakopane

Do najbardziej atrakcyjnych dla turystów miejsc, które warto uwiecznić przy pomocy wirtualnych spacerów w Zakopanem należą:

 • Krupówki – główna ulica w Zakopanem, chyba nie ma turysty czy mieszczucha, który o niej nie słyszał. Wzdłuż ulicy można zatrzymać się i zjeść wspaniałe góralskie jadło w drewnianych zakopiańskich restauracjach z góralską muzyką, odwiedzić galerie sztuki czy sklepy z pamiątkami. Na końcu ulicy znajdują się małe stragany oferujące wyroby góralskie, takie jak:

– drewniane skrzynki,

– wełniane swetry i rękawice,

– zakopiańskie skórzane buty „kierpce”.

 • Gubałówka – Wyciągiem krzesełkowym lub kolejką linową można dojechać na szczyt Gubałówki. Jazda trwa około 8 minut. Z Gubałówki roztacza się piękna panorama na Tatry.

 • Kasprowy Wierch – na szczyt prowadzi znana wszystkim kolejka linowa, który ma wysokość 1987 m n.p.m. Zarówno latem, jak i zimą jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zimą po wjeździe na szczyt można skorzystać ze stoków narciarskich dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.

 • Skocznia Wielka Krokiew – obecnie jest to największa zjeżdżalnią świata dla turystów, a generalnie jest obiektem sportowym skoków narciarskich, gdzie odbywają się liczne zawody.

 • Dolina Kościeliska i Dolina Chochołowska – dwie najbardziej znane i najchętniej odwiedzane, szczególnie ta druga w porze kwitnienia krokusów,

 • Giewont – doświadczeni turyści mogą wspiąć się na Giewont z Doliny Strążyskiej, a następnie zejść przez Kondratową i Kalatówki do Kuźnic.

 • Morskie Oko – wyjątkowo urokliwe miejsce, do którego można dotrzeć pieszo lub góralskim powozem, zaprzęgniętym w konie, chociaż ostatnio górale stają się nowocześni i testują elektryczne furmany, aby koniom było lżej.

Wszystkie te miejsca trzeba nie tylko zobaczyć, ale także nagrać i zaprezentować wykorzystując do tego celu wirtualne spacery 3D.

 • Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku – to jedna z najważniejszych nekropoli polskich gdzie znajdują się groby: Tytusa Chałubińskiego, Kazimierza Przerwy-Tetamajera, Kornela Makuszyńskiego, Stanisława Witkiewicza i wielu innych znakomitych Polaków.

 • Wille – Muzeum Karola Szymanowskiego, Willa Koliba, Willa Oksza – Galeria sztuki z piękną wystawą nawiązującą do samych Tatr lub do artystów związanych z Zakopanem. Muzeum znajduje się w zabytkowej willi w stylu architektonicznym Zakopanego.

 • Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

 • Tatry – liczne ciekawe szlaki, o różnym stopniu trudności, dla mniej doświadczonych turystów oraz dla doświadczonych taterników.

Zakopane – ośrodek sportu

Zakopane to również stolica sportów zimowych. Oprócz wspomnianego już kompleksu skoczni narciarskich z najbardziej znaną Wielką Krokwią, w okolicy znajdują się:

 • nowoczesne trasy biegowe,

 • lodowiska oraz

 • trasy narciarskie.

Kasprowy Wierch nazywany świętą górą narciarzy.

wirtualny spacer 3d zakopaneWirtualny spacer – styl i architektura zakopiańska

W Zakopanem znajdziemy wiele najrozmaitszych stylów architektonicznych.

W starszych częściach miasta można jeszcze podziwiać stare tradycyjne domy góralskie, chociaż ostatnio coraz więcej z nich znika z Zakopanego. W centrum Zakopanego można spotkać zabytkowe wille i pensjonaty. W różnych częściach miasta można odnaleźć budynki wybudowane w stylu zakopiańskim.

Do najbardziej znanych należą:

 • Koliba przy ul. Kościeliskiej,

 • Willa pod Jedlami na Kozińcu,

 • kościółek pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaszczurówce,

 • Willa Okasza przy ul. Zamoyskiego i inne.

Ciekawie prezentują się również obiekty architektury sakralnej.

Architektura drewniana – Jaszczurówka

Warto promować Zakopane wśród turystów polskich i zagranicznych, a jego urok świetnie oddają wirtualne spacery 3D.

Zobacz nasze ostatnie realizacje w okolicach. Województwo małopolskie

More Spacer:

Mapa realizacji wirtualnych spacerów – nasze portfolio

Powiat Tatrzański – Gminy:
Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Poronin, Zakopane.
Miasta w województwie małopolskim:
Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Wieliczka, Olkusz, Andrychów, Skawina, Myślenice, Oświęcim, Chrzanów, Wadowice, Brzesko, Trzebinia, Kęty, Nowy Targ, Krzeszowice, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Chełmiec, Wolbrom, Libiąż, Limanowa, Grybów, Zabierzów, Stary Sącz, Niepołomice, Brzeszcze, Czarny Dunajec, Miechów, Dąbrowa Tarnowska, Kalwaria Zebrzydowska, Żabno, Tuchów, Oświęcim, Rabka-Zdrój

najlepszy fotograf nieruchomości Kraków

Fotografia wnętrz

Fotografia wnętrz jest specjalistyczną dziedziną fotografii. Jej popularność w Polsce dopiero rozpoczyna się i już wskazuje tendencję zwyżkową. Jest...
wcag 2.1 wirtualny spacer

Dostępność cyfrowa wirtualnych spacerów

Wirtualne spacery są coraz bardziej rozpowszechnioną formą promocji różnych instytucji i podmiotów. Szczególnie można je oglądać na stronach: muzeów (wirtualne...
zdjecia 360 na booking com

Zdjęcia panoramiczne 360° na booking.com

W branży noclegowo-hotelarskiej konkurencja jest na porządku dziennym. W miejscowościach turystycznych jest po kilkadziesiąt ofert noclegowych. Turystów co prawda...
wirtualny spacer hotel

Wirtualny spacer – prezentacja obiektów noclegowych

Internet jest największą bazą informacyjną, dźwignią handlu i usług. Ofert jest tak wiele, że trzeba wyróżnić się w internecie....
fotograf wnętrz Kraków

Zdjęcia HDR nieruchomości

Środowisko fotografów od pewnego czasu spiera się na temat HDR -ciekawej techniki zdjęciowej, która dla jednych jest wyżyną sztuki...
wirtualny spacer pokoje na wynajem

Mieszkanie inwestycyjne – mieszkania na pokoje

Rynek nieruchomości przechodzi nieustanne przemiany. Nadal jest to opłacalna inwestycja kapitału, ponieważ ceny mieszkań rosną, a zainteresowanie klientów nie...
wirtualny spacer google

Fotograf Google – Wizytówka firmy w Google Maps

Jeszcze parę lat temu wystarczyło mieć stronę internetową, dodać kilka ogłoszeń na różnych portalach ogłoszeniowych i promocja w internecie...
interaktywny wirtualny spacer

Interaktywny wirtualny spacer 360°

Wirtualne spacery są doskonałą i nietuzinkową formą promocji miast, nieruchomości, firm, placówek oświatowych , szpitali, obiektów turystycznych, przestrzeni przemysłowych,...
wirtualny spacer deweloper

Oferta dla developerów Prezentacja osiedla i bloku mieszkalnego

Oferta dla developerów Prezentacja osiedla i bloku mieszkalnego CORDIA „Wirtualne spacery” są formą promocji, która doskonale nadaje się do wykorzystania przez...
wirtualny spacer vr

Wirtualny spacer VR – 3dvista Oculus offline

Wirtualne wycieczki zrewolucjonizowały myślenie o rzeczywistości wirtualnej. Stały się realizacją marzeń o zwiedzaniu świata bez wielkich kosztów podróży, nie...