fbpx

Wirtualny spacer Łódź

Wirtualny spacer Łódź

Łódź przez wiele lat była niedoceniana, a obecnie coraz częściej przyciąga turystów. Współczesna Łódź to odnowione fabryki z czerwonej cegły, secesyjne kamienice, piękne parki, muzea i wiele innych atrakcji. Ale nadal spotkać można nieodnowione budynki. Jest to miasto pełne sprzeczności, które warto promować przy pomocy wirtualnego spaceru 3D.

wirtualny spacer firma z ŁodziSymbol Łodzi

Symbolem Miasta Łodzi jest oczywiście to, co wynika z jej nazwy.

Dewiza ŁODZI brzmi: EX NAVICULA NAVIS – z Łódeczki Łódź, co odzwierciedla fenomen rozwoju miasta. W roku 1821 była to osada fabryczna Łódka, a przed pierwszą Wojną światową Miasto liczyło już ponad pół miliona ludności.

wirtualny spacer łódźŁódź w najnowszym wydaniu National Geographic Traveler

W listopadzie Łódź została wyróżniona przez prestiżowe międzynarodowe czasopismo National Geographic Traveler w światowym rankingu „Best of the World 2022” jako jedyne miejsce z Polski i znalazła się na okładce.

Historia Łodzi

Łódź, zwana polskim Manchesterem, stała się największym ośrodkiem przemysłu włókienniczego w Królestwie Polskim i drugim po Moskwie centrum włókiennictwa w Imperium Rosyjskim. Powstanie osady fabrycznej w Łodzi było częścią programu modernizacyjnego podjętego przez władze Królestwa Polskiego przed powstaniem listopadowym. Dalszy rozwój miasta wpisał się w strategię rozwoju ekonomicznego Królestwa Kongresowego na chłonnym rynku rosyjskim. Po powstaniu listopadowym, Łódź dzięki specjalizacji w produkcji bawełnianej w ciągu kilkunastu lat wyprzedziła pozostałe ośrodki produkcji włókienniczej.

Przy pomocy wirtualnego spaceru 3D warto byłoby pokazać historyczny rozwój Łodzi poprzez digitalizacje wystaw w licznych Muzeach, domach kultury i sztuki, galeriach obrazów i zdjęc.

Wiele czynników przesądziło o burzliwym rozwoju przemysłu łódzkiego:

 • polityka celna,

 • rynek rosyjski,

 • import nowoczesnej technologii z Zachodu,

 • rozbudowa kolei,

 • po uwłaszczeniu chłopów w 1864 roku – tania siła robocza.

Powstał wielokulturowy ośrodek miejski o specyficznym układzie urbanistycznym, z wyraźnie wyodrębnionymi dzielnicami wokół kompleksów pałacowo-fabrycznych.

Dawna Łódź to miasto kontrastów między bogactwem a nędzą. Nowoczesna infrastruktura miejska, np. tramwaje elektryczne, funkcjonowała przy braku kanalizacji. Portret miasta utrwalił Władysław Reymont w Ziemi obiecanej.

Andrzej Wajda, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej, ekranizując w 1974 roku powieść Reymonta, nie musiał budować dekoracji. Dziewiętnastowieczne miasto i jego fabryki istniały. W tkance miasta pozostały jednak liczne ślady wielonarodowej i wielowyznaniowej struktury społecznej Miasta Łodzi.

Sprawdź pozytywne opinie o naszych usługach w wizytówce firmy
Wirtualny spacer w Google Moja firma

wirtualny spacer firma w Kielcach
matterport kielce

Z czym kojarzy się nam Łódź?

 • Sztuka filmowa

 • Dworzec Łódź Fabryczna

 • Plac Wolności

 • Park Ocalałych

 • Piotrkowska
 • Planetarium

Wirtualny spacer 3D – atrakcje Łodzi

Do najciekawszych miejsc w Łodzi zaliczyć można:

 • PAŁAC IZRAELA POZNAŃSKIEGO – Łódzki Luwr. Pałac pochodzący z XIX wieku należał do bogatej rodziny fabrykantów, a współcześnie jest to siedziba Muzeum Łodzi. Barokowo-klasycystyczny pałac oferuje zwiedzającym możliwość obejrzenia secesyjnego wnętrza, malowideł ściennych, sztukaterii czy zabytkowych sprzętów. Odzwierciedla okres rewolucji przemysłowej, jaka miała miejsce w Łodzi w XIX wieku.

Warto zwiedzić Pałac i pokazać jego piękno przy pomocy wirtualnego spaceru 360°.

Oprócz pałaców dawnych fabrykantów, Łódź jest pełna muzeów:

– przeszłość wielokulturowego miasta,

– powstanie przemysłu włókienniczego, który był głównym motorem rozwoju Łodzi, – jak wyglądało życie w wielokulturowej metropolii (Łódź do 1945 była najludniejszym miastem Polski).

 • CENTRALNE MUZEUM WŁÓKIENNICTWA – znajduje się na terenie dawnych zakładów fabryki Geyera, pierwszej fabryki w Europie, w której zainstalowana została maszyna parowa. W Muzeum można zapoznać się z procesem powstawania tkanin.

Warto przy pomocy wirtualnego spaceru 3D pokazać nie tylko rozwój, atrakcje Łodzi, ale także osiągnięcia techniki rewolucji przemysłowej w obszarze włókiennictwa, którego pionierem była Łódź.

Muzea kinematografii w Łodzi

Wśród Muzeów są także te związane z dorobkiem kinematografii Łodzi, w szczególności:

 • MUZEUM KINEMATOGRAFII – Historia polskiego filmu. Łódź jest stolicą polskiego kina, gdyż w Łodzi ma swoją siedzibę słynna tzw. “Filmówka” czyli polska szkoła filmowa, która wykształciła najbardziej znanych polskich reżyserów, operatorów czy aktorów. Łódzkie Muzeum Kinematografii prezentuje plakaty, zdjęcia, elementy scenografii i inne pamiątki związane z kinematografią.

 • ŁÓDŹ BAJKOWA – to bajkowy szlak turystyczny, który warto wypromować korzystając z możliwości wirtualnych spacerów 3D. Zwiedzając szlak, można przypomnieć sobie takich bohaterów dobranocek, jak: Miś Uszatek czy Kot Filemon, które to kreskówki powstały w łódzkim studiu Semafor/. Łódź Bajkowa to szereg pomników w różnych częściach miasta, które przedstawiają bajkowych bohaterów.

Miś Uszatek z Łodzi…

Rzeźba Misia Uszatka na Ulicy Piotrkowskiej. Wyprodukowany w studio Se-Ma-For.

Wirtualny spacer po Łodzi

Łódź to przede wszystkim sławna ulica Piotrkowska.

Najdłuższy deptak Polski i jedna z najdłuższych ulic w całej Europie. Wokół Piotrkowskiej koncentruje się życie Łodzi. To tutaj lub w pobliżu znajdują się wszystkie budynki administracji publicznej, banki oraz sklepy. Piotrkowską można spacerować, podziwiać zabytkowe kamienice czy skorzystać z oferty wielu restauracji, pubów oraz klubów.

Manufaktura w Łodzi – przykład rewitalizacji Miasta

Łódź to miasto rewitalizacji dawnych obiektów przemysłowych, co wpływa na wyjątkowość miasta. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc, które stało się wizytówką Łodzi jest Manufaktura.

Jest to były obiekt przemysłowy. Kiedyś znajdowała się tu między innymi przędzalnia z tkalnią i drukarni. Serwisowano również maszyny tkackie. Inwestor, chcąc połączyć dawny klimat i tradycję z nowoczesnością nadał obiektowi nazwę manufaktura nawiązującą do przeszłości.

Obiekt pełni obecnie funkcje centrum rozrywki, kultury i sztuki. Można tu znaleźć szereg atrakcji, z których chętnie korzystają mieszkańcy i turyści. Ten wyjątkowy kompleks handlowy, usługowy i rozrywkowy. Manufaktura jest przykładem wykorzystania architektury przemysłowej dla nowoczesnej funkcji. Olbrzymia powierzchnia sprawia, że obok licznych sklepów znalazło się tu miejsce na ośrodki kultury, takie jak muzea, teatr i kino czy dyskoteka. W ramach kompleksu funkcjonuje: Muzeum Sztuki MS2 oraz Muzeum Fabryki.

Warto zwiedzić Manufakturę przy pomocy wirtualnego spaceru 3D.

Współczesne atrakcje Łodzi – Wirtualny spacer Łódź

Wirtualny spacer 3D mógłby w czasie pandemii zastąpić turystom i rodzinom z dziećmi zwiedzanie Miasta w czasie rzeczywistym.

Strategia rozwoju Miasta Łodzi 2030

Łódź ma spójną wizję kierunku rozwoju.

Miasto przyciąga inwestorów dobrą lokalizacją, konkurencyjnymi cenami i dobrze wykwalifikowaną siłą roboczą. Stale dąży się do rewitalizacji miasta oraz poprawy jakości życia, między innymi dzięki inwestycjom współfinansowanym przez Unię Europejską.

Wirtualny spacer Łódź – centrum przemysłu

Wirtualny spacer po współczesnej Łodzi to także inne ślady post przemysłowe, które odzwierciedlają dwa kolejne obiekty:

Monopilis – dawny monopol wódczany

Dzisiejsze Monopolis, to dawny Monopol Wódczany powstały w 1902 r. – trzeci co do wielkości kompleks fabryczny, plasujący się za imperiami Scheiblera i Poznańskiego. Jak czytamy na stronie internetowej Monopolis: „W okresie największej świetności produkcja miesięczna wynosiła milion półlitrowych butelek wódek czystych i gatunkowych”.

Centralne Muzeum Włókiennictwa

Łódź najbardziej przyjaznym miejscem dla biznesu

Nie Praga, nie Berlin, a Łódź jest najbardziej przyjaznym miejscem dla biznesu w Środkowo-Wschodniej Europie w ramach Future of Emerging Europe Awards 2021. Po raz pierwszy tytuł ten trafia do miasta, które nie jest stolicą kraju. W ramach ocen Łodź zdobyła także tytuł „miasta inteligentnego”.

Miasta przyjazne dla biznesu (Business-Friendly Perception Index) wskazuje jury, w skład którego wchodzi ponad 100 ekspertów z dziedziny bezpośrednich inwestycji zagranicznych, doradców ds. wyboru lokalizacji oraz analityków lokalizacji. Grupa ta oceniła sto miast Środkowo-Wschodniej Europy liczących powyżej 200 tys. mieszkańców.

Eksperci oceniali miasta w ośmiu kategoriach:

 • marka,

 • potencjał ekonomiczny,

 • klimat biznesowy,

 • pula talentów,

 • rozwój smart city,

 • infrastruktura i łączność,

 • jakość życia,

 • wsparcie lokalnych władz.

Łódź zwyciężyła również w dwóch z wymienionych kategorii. Jest tu najlepszy klimat biznesowy i wsparcie władz lokalnych.

Warto byłoby promować Łódź przy pomocy wirtualnych spacerów zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej, pokazując atuty miasta w powyższych kategoriach.

Wirtualny spacer 360° – nowoczesne rozwiązania infrastrukturalne w Łodzi

Przykładem innowacyjnego rozwiązania w obszarze infrastruktury jest inwestycja, w której Łódź przenosi ul. Hasa pod ziemię. Na górze ma powstać przestrzeń dla pieszych na terenie Nowego Centrum Łodzi.

 

W ramach inwestycji, z podziemnego ciągu idącego niemal dokładnie w śladzie istniejącej ul. Hasa dostaniemy się bezpośrednio na parkingi siedmiu biurowców. Jezdnia znajdzie się sześć metrów pod powierzchnią. Połączy ona rejon dworca Łódź Fabryczna z sąsiadującą dawną elektrownią EC1, na terenie której utworzono obecnie placówkę kulturalną, co jest kolejnym przykładem na rewitalizację Miasta Łodzi.

Ulica będzie składała się z dwóch poziomów:

 • pod ziemią powstanie jezdnia dla samochodów,

 • nad nią będzie przyjazna dla mieszkańców przestrzeń z ławkami i drzewami.

Łódź – Centrum biznesu

Łódź to także atrakcyjna lokalizacja dla biznesu i co za tym idzie inwestycji w obszarze powierzchni biurowych. Przykładem jest Inwestycja Skanska – powierzchnie biurowe.

Zobacz nasze ostatnie realizacje w okolicach. Województwo łódzkie

Mapa realizacji wirtualnych spacerów – nasze portfolio

Województwo łódzkie największe miasta: Łódź, Zgierz, Pabianice, Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Sieradz, Radomsko, Tomaszów Mazowiecki, Skierniewice, Kutno, Zduńska Wola, Wieluń, Łowicz, Łask, Opoczno, Wieruszów, Brzeziny, Rawa Mazowiecka, Poddębice, Pajęczno, Łęczyca

zdjecia 360 na booking com

Zdjęcia panoramiczne 360° na booking.com

W branży noclegowo-hotelarskiej konkurencja jest na porządku dziennym. W miejscowościach turystycznych jest po kilkadziesiąt ofert noclegowych. Turystów co prawda...
wirtualny spacer hotel

Wirtualny spacer – prezentacja obiektów noclegowych

Internet jest największą bazą informacyjną, dźwignią handlu i usług. Ofert jest tak wiele, że trzeba wyróżnić się w internecie....
fotograf wnętrz Kraków

Zdjęcia HDR nieruchomości

Środowisko fotografów od pewnego czasu spiera się na temat HDR -ciekawej techniki zdjęciowej, która dla jednych jest wyżyną sztuki...
wirtualny spacer pokoje na wynajem

Mieszkanie inwestycyjne – mieszkania na pokoje

Rynek nieruchomości przechodzi nieustanne przemiany. Nadal jest to opłacalna inwestycja kapitału, ponieważ ceny mieszkań rosną, a zainteresowanie klientów nie...
wirtualny spacer google

Fotograf Google – Wizytówka firmy w Google Maps

Jeszcze parę lat temu wystarczyło mieć stronę internetową, dodać kilka ogłoszeń na różnych portalach ogłoszeniowych i promocja w internecie...
interaktywny wirtualny spacer

Interaktywny wirtualny spacer 360°

Wirtualne spacery są doskonałą i nietuzinkową formą promocji miast, nieruchomości, firm, placówek oświatowych , szpitali, obiektów turystycznych, przestrzeni przemysłowych,...
wirtualny spacer deweloper

Oferta dla developerów Prezentacja osiedla i bloku mieszkalnego

Oferta dla developerów Prezentacja osiedla i bloku mieszkalnego CORDIA „Wirtualne spacery” są formą promocji, która doskonale nadaje się do wykorzystania przez...
wirtualny spacer vr

Wirtualny spacer VR – 3dvista Oculus offline

Wirtualne wycieczki zrewolucjonizowały myślenie o rzeczywistości wirtualnej. Stały się realizacją marzeń o zwiedzaniu świata bez wielkich kosztów podróży, nie...
wirtualny spacer elearning

Interaktywne szkolenie pracowników 360° E-learning

Bez kursów pracownicy nie podnoszą swoich kompetencji, a szef nie widzi, czy nie popełniają błędów. Dobrze, żeby były one...
wirtualny spacer elearning

Wirtualny spacer 360 stopni jako narzędzie do e-learningu, szkolenia bhp, szkoleń stanowiskowych

Czym jest Wirtualny Spacer 360° ? Wirtualny spacer 360o jest narzędziem, które ma wiele zalet oraz możliwości zastosowania. Jest wykorzystywany...