fbpx

Dedykowany Wirtualny spacer

Dedykowany wirtualny spacer to projekt indywidualnie tworzony pod wymagania klienta. W ramach usługi realizujemy profesjonalne zdjęcia panoramiczne 360° o wysokiej rozdzielczości i zaawansowanej obróbce graficznej, aby dostarczyć Państwu jak najlepszą jakość i zadowolenia z naszej usługi. Następnie programujemy wirtualny spacer w specjalistycznym oprogramowaniu – stawiamy na 3dVista jest na najbardziej rozwinięte oprogramowania do tego typu projektów na rynku. Nasz klient otrzymuje gotowy projekt w postaci plików html5 do publikacji na własnym serwerze www, lub utrzymujemy projekt na własnych serwerach, aby klient mógł korzystać z projektu bez dodatkowych inwestycji w usługi hostingowe.

Przykładowe możliwości oprogramowania

Zwykle stosujemy 3 typy sposobów przemieszczania się pomiędzy panoramami

  1. Nasz ulubiony styl ala Google Street View. Na podłodze może być lub nie widoczne kółko. Widz nie musi klikać centralnie w to kółko wystarczy kliknięcie w jego okolice, zwykle w kierunku w którym chce się przemieścić.
  2. Hotspot w postaci np. animowanej ikonki, kółko, strzałki etc
  3. Ukryte hotspoty, widz nie widzi żadnych elementów graficznych wystarczy że kliknie w stronę w którą chce się przemieścić.

Najbardziej intuicyjnym rozwiązaniem, które polecamy to jest nr 1 (przykład)

Mamy do wyboru dwa typu efektu przemieszczanie się pomiędzy panoramami

  1. Efekt głębi 3D (nasz ulubiony, rekomendujemy)
  2. Klasyczne przejście z efektem zaciemnienia

W każdym projekcie możemy przygotować indywidualny layout interfejsu wirtualnego spaceru. Możemy użyć identyfikacji wizualnej klienta, osadzić logo, menu wyboru pomieszczeń, okienka informacyjne, przyciski nawigacyjne, przyciski mediów społecznościowych, ładować podstrony html do otwieranych okienek. Mamy praktycznie nieograniczone możliwości, działamy szablonowo stosując sprawdzone rozwiązania jak i według pomysłu klienta.

Stosujemy różnego rodzaju tzw. hotspoty, które po np. kliknięciu bądź najechaniu kursorem otworzy się okienko z informacjami tekstowymi, filmem wideo, zdjęciami itp. Możemy osadzić w takich okienkach praktycznie wszystko co na klasycznej stronie www. Może to być również strona www klienta.

Rodzaje hotspotów

  • klasyczna ikonka osadzona w okolicy np. widocznego obiektu który chcemy opisać
  • możemy wykonać obrys widocznego obiektu, oraz efekt podświetlenia po najechaniu na niego kursorem,

Wirtualny spacer może być udźwiękowiony, każda panorama może mieć przypisany indywidualny podkład muzyczny, możemy stosować różnego rodzaju dodatkowe dźwięki wyzwalana np. po kliknięciu lub najechaniu kursorem w dany obiekt.

Może to być również plik audio z lektorem, opisującym miejsce lub widoczne w nim obiekty.
Wykorzystujemy pliki z lektorem dostarczone, przez klienta, również realizujemy własne nagrania, lub w niskim budżecie stosujemy zaawansowany syntezator mowy.
Takie rozwiązania bardzo uatrakcyjniają wirtualny spacer.

Każdy tekst może być przetłumaczony na różne języki, możemy w interfejsie użyć przycisków zmieniających język lub system sam rozpozna na podstawie domyślnego języka przeglądarki, którą wersję językową ma uruchomić

Oprogramowanie daje nam wiele możliwości stworzenia interaktywnych zależności pomiędzy panoramami i hotspotami. Możemy tworzyć różnego rodzaju mniej lub bardziej skomplikowane funkcje uzależnione od przebiegu zwiedzania przez widza, lub klikania w hotspoty.
Możemy tworzyć quizy, poszukiwania ukrytych obiektów, widz może zdobywać punkty za określone zdefiniowane działania lub za odpowiedzi.
pozwala to nam na budowanie skomplikowanych projektów kursów 360, egzaminów opartych o wirtualne zwiedzanie, e-learning itp

Mamy możliwość osadzania obrazu w obrazie, możemy tworzyć wirtualne galerie zdjęć lub wideo. Możemy osadzać pliki wideo odtwarzane automatycznie na zdjęciu panoramicznym lub po kliknięciu lub najechaniu kursorem. Stosujemy tą funkcje zwykle na widocznych na zdjęciach ekranach (monitory, telewizory, ekrany projekcyjne). Osadzamy na nich filmy wideo, co ma bardzo dobry odbiór przez widza.

Oprogramowanie umożliwia nam stworzenie ekranu ładowania, lub ekranu powitalnego, który wyświetlany jest podczas ładowania wirtualnego spaceru. W takiej planszy powitalnej możemy osadzić elementy graficzne, test, lub wideo.
Przejście do wirtualnego spaceru, może być automatyczne po zakończeniu ładowania plików, po kliknięciu np. w przycisk START lub po odtworzeniu całego filmu wideo. Z reguły stosujemy ekran ładowania w każdym projekcie, pozwala on na załadowanie wszystkich plików potrzebnych do wyświetlenia interfejsu i zdjęć panoramicznych wirtualnego spaceru.

Funkcje i możliwości Google Street View Google Street View
+ Gothru
Matterport 3D Dedykowany 3D Vista
Publikacja w mapach Google
Interaktywny model 3D
Rzut 2D lub możliwość jego dodania
Dedykowany interfejs użytkownika
Menu
Znaczniki (tekst, wideo, zdjęcie)
Rozbudowane znaczniki (hotspoty)
Możliwość dodania lektora
Muzyka/dźwięki wewnątrz spaceru
Programowalne efekty specjalne
Pomiar wirtualnej przestrzeni
Livepano (np. zmiana dzień/noc)
Wideo 360 wewnątrz spaceru
Funkcje e-learningu
Wywoływanie akcji wewnątrz spaceru
Mapa
Zgodność z goglami VR
Publikacja na własnym serwerze (brak opłat rocznych)
Efekt przejścia 3D
Wirtualny spacer z wizualizacji 360
Wirtualny spacer offline
Pełna personalizacja wirtualnego spaceru
Efekt specjalne flara, śnieg, deszcz, kurz
Tryb automatycznego obserwatora

Przedstawiamy niektóre z naszych realizacji, zapraszamy do obserwowania naszych profili społecznościowych, gdyż najnowsze realizacje zwykle są tam publikowane na bieżąco, a na stronie w portfolio niestety mamy spore zaległości :* FACEBOOK | INSTAGRAM

Wirtualny spacer dedykowany w portfolio

Wirtualny spacer dedykowany w katalogu realizacji