fbpx

Wirtualny spacer Kraków

Wirtualny spacer Kraków

wirtualny spacer Kraków firmaDzięki wirtualnym panoramom miasta możemy zwiedzić m.in. Rynek Główny, Planty, Wawel, a także obejrzeć wnętrze zabytków: Sukiennic czy Bazyliki Mariackiej.

W Krakowie jest też duża liczba muzeów i kościołów, do których możemy wstąpić.

Spacerując przy pomocy wirtualnych spacerów, możemy poczuć się jakbyśmy byli wewnątrz zwiedzanego obiektu. Możemy sterować obrazem wirtualnego spaceru: obracać się dookoła 360°, iść w prawo, w lewo, spoglądać w górę lub w dół. Klikając na hotspot, drzwi czy ulice, przesuwamy się do kolejnych miejsc.

Wirtualne spacery mogą także pomóc przy realnym zwiedzaniu miasta, stąd Urzędy Miasta chcąc promować swoje miasto korzystają z wirtualnych spacerów.

Sprawdź pozytywne opinie o naszych usługach w wizytówce firmy
Wirtualny spacer w Google Moja firma

wirtualny spacer firma w Kielcach
matterport kielce

Z czym kojarzy się Kraków?

 • Rynek Główny w Krakowie

 • Zamek Królewski na Wawelu, Smok Wawelski

 • Kazimierz

 • Błonia Krakowskie, rzeka Wisła

 • Kopiec Kościuszki

Najpopularniejsze zabytki Krakowa

Jedno z najbardziej popularnych miejsc do zobaczenia w Krakowie. Piękny zamek pełen ciekawych pokoi. Jest to zarazem dawna siedziba królów polskich. Zamek Królewski na Wawelu położony jest w zakolu Wisły i ma charakter obronno-mieszkalny. Z Zamku można podziwiać piękne panoramy Krakowa oraz zwiedzić barokowo-renesansowe komnaty ze słynnymi arrasami. Na Zamku znajdują się również bogate zbiory malarstwa i zabytkowej broni. Nie sposób obejrzeć wszystkiego w jeden dzień, warto zatem także skorzystać z wirtualnego spaceru po jedynym takim Zamku w Polsce.

Nie można także zapomnieć, że pod Wawelem mieszkał od zawsze Smok Wawelski. Smok Wawelski to rzeźba z brązu upamiętniająca symbol Krakowa, o którym opowiada znana krakowska legenda.

Dzięki wirtualnym spacerom można poczuć się, jakbyśmy spacerowali po tych wszystkich pięknych zabytkach.

Barbakan to bardzo charakterystyczna budowla Krakowa zaraz po Wawelu. Należy do jednego z najcenniejszych zabytków architektury obronnej Krakowa. W czasach świetności otoczony był głęboką fosą wraz z systemem mostów i śluz, a do Rynku można się było od niego dostać ulicą Floriańską. bowiem celem tej gotyckiej budowli była obrona Bramy Floriańskiej. Obecnie jest to część Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, w którym organizowane są liczne imprezy historyczne.

Unikalne zabytki Krakowa – Muzea

Oprócz popularnych zabytków Krakowa, warto także wymienić te, która są nieco rzadziej odwiedzane. Wirtualne spacery pomagają zatem turystom znaleźć interesujące miejsca , których dotychczas nie zdołali zwiedzić.

Wśród tego rodzaju miejsc w Krakowie należy:

Muzeum Narodowe w Krakowie zostało utworzone już w roku 1879 roku. Dzięki wirtualnemu zwiedzaniu można obejrzeć: ekspozycje stałe i niektóre archiwalne wystawy czasowe. Korzystając z wirtualnego spaceru wybrane obiekty można wirtualnie obrócić i oglądać w powiększeniu. Wiele rzeźb oraz interesujących obiektów zwiedzający mogą obejrzeć na stronach wirtualnego spaceru.

Często zobaczyć można obiekty muzealne niedostępne na co dzień dla otwartej publiczności. Wykonane przy pomocy wirtualnego spaceru 3D wysokiej rozdzielczości reprodukcje obiektów muzealnych pozwalają oglądać dzieła w znacznym powiększeniu.

Wirtualny spacer imituje ścieżki dla zwiedzających w muzeum, dzięki czemu można kierować się do konkretnych obiektach i oglądać to, co nas szczególnie interesuje.

W Muzeum Narodowym jest wiele miejsc, które warte są zwiedzenia, a w czasie pandemii, kiedy nie zawsze jest to możliwe – warto zrobić sobie wirtualny spacer i obejrzeć aktualną ekspozycję, która jest sama w sobie w wysokim stopniu zdigitalizowana.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie na swojej stronie ofetuje wirtualne zwiedzanie aż 11 wystaw. Są to wystawy takie jak:

 • Sport w sztuce,

 • Ekonomia w sztuce,

 • Przestępczość w sztuce i wiele innych.

 • Cyberteka. Kraków – czas i przestrzeń

Wystawa pokazuje rozwój przestrzenny i urbanistyczny Krakowa na przestrzeni czasu. Wycieczka odbywa się w Pałacu Krzysztofory, który sam w sobie jest warty zobaczenia. Można obejrzeć tam także wiele wystaw w 6 pomieszczeniach. Część widoczna jest poniżej w formie wirtualnego spaceru 3D.


 • Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Jeśli uwielbiajmy latać czymś więcej niż tylko balonem, to koniecznie skorzystajmy z wirtualnej wycieczki po muzeum lotnictwa w Krakowie. Do obejrzenia jest ponad 200 samolotów. Można także chodzić po hangarach lub poczuć się jak pilot we wnętrzu różnych samolotów.

 • Muzeum Nowej Huty

Muzea w Krakowie, to nie tylko historyczne zabytki, ale także coś nowszego, jak historia PRL i początków tej jednej z najbardziej znanej dzielnicy Krakowa.

Muzeum Nowej Huty mieści się w zabytkowym budynku dawnego kina Światowid. Łączy w sobie trzy funkcje:

 • wystawienniczą,

 • edukacyjną,

 • badawczą,

a łączy tematykę powstania Nowej Huty z ideą przybliżenia zwiedzającym doświadczeń socjalizmu. W Muzeum prezentowane są wystawy czasowe , natomiast w podziemiach zaaranżowano makietę schronu przeciwlotniczego oraz wystawę „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie”.

Te unikalne ekspozycje można obejrzeć także przy pomocy „wirtualnego spaceru”

 • Kopalnia w Wieliczce

Słynna polska kopalnia soli, położona niedaleko Krakowa, która jest nieodłącznym celem wycieczki niemal wszystkich turystów, którzy wybierają się do Krakowa, oferuje wirtualną wycieczkę po swoich podziemnych korytarzach i komorach solnych. Można zobaczyć:

 • wielkie korytarze, które powstały po wydobywaniu soli,

 • ciężką pracę górników oraz ich koni potrzebnych do wydobycia soli kamiennej.

 • przepiękne podziemne jeziora w byłych urobiskach,

 • czy Kaplicę całą z soli.

Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, stąd Kopalnia Soli w Wieliczce jest wpisana na Światową Listę Unesco.

Wirtualny spacer po Krakowskim Rynku

Krakowski Rynek jest unikalnym miejscem w Krakowie, znanym każdemu. Można tam pospacerować wśród gołębi i zrobić zakupy w Sukiennicach lub wśród straganów Krakowskich Kwiaciarek.

Rynek Główny w Krakowie to centralny plac Starego Miasta. Od XIII wieku stanowił ważny ośrodek handlowy, czego dowodem są Sukiennice. Obecnie zwiedzać tam można kolekcję polskiego malarstwa z XIX w., zaś pod nimi znajduje się muzeum poświęcone historii Rynku. Otoczony przeróżnymi restauracjami, z Kościołem Mariackim i zabytkową wieżą Ratusza stanowi obowiązkowy punkt wycieczki rzeczywistej oraz w ramach wirtualnego spaceru 3D.

Tutaj także można wynająć krakowską dorożkę i objechać dookoła rynek czy wybrać się na dłuższą przejażdżkę. Chociaż nie wiadomo, jak długo jeszcze będzie to możliwe, gdyż zdania co do tego, czy należy wykorzystywać do takich celów zaprzęgi konne, są podzielone.


Strategia rozwoju Miasta Krakowa

Tu chcę żyć. Kraków 2030” to hasło kampanii, której celem jest zachęcenie mieszkańców do zaangażowania się w prace nad Strategią Rozwoju Krakowa 2030.

Mieszkańcy Krakowa będą mieli wiele okazji, aby podzielić się swoimi pomysłami na strategię rozwoju swojego miasta, biorąc udział w:

 • warsztatach #PatchWork 2030,

 • hackathonie KrakHack,

 • śledząc profil SRK na Facebooku,

 • czy podejmując wiele innych inicjatyw.

Strategia rozwoju to jeden z najważniejszych elementów strategii rozwoju Krakowa, ponieważ wyznaczono wjej ramach cele i kierunki spójnego rozwoju miasta. Opracowywana strategia odzwierciedla aspiracje stolicy Małopolski, m.in. do:

 • bycia miastem inteligentnym oraz

 • ważnym ośrodkiem w sieci metropolii europejskich.

Trzeba także wspomnieć, że Kraków to także duży ośrodek akademicki, z najstarszych Uniwersytetem Jagiellońskim czy Akademią Górniczo-Hutniczą.

Wszystko to warto zaprezentować w ramach wirtualnych spacerów, które mogą pokazać, jak rozwija się współczesny Kraków.

Wirtualny spacer Kraków – centrum biznesu

Wirtualny spacer po Krakowie to jednak nie tylko zabytki.

Współczesny Kraków to nie tylko Kraków historyczny. Miasto to od dawna jest też centrim biznesu, gdyż przyciągnęło sporo inwestycji, a na obrzeżach Krakowa zlokalizowane jest Park technologiczny, którego infrastrukturę warto pokazać z wykorzystaniem wirtualnego spaceru 3D.

Kraków jest atrakcyjnym miejscem lokalizacji inwestycji, ze względu na położenie, ale także ze względu na dużą liczbę studentów.

Dynamiczny rozwój Krakowa w ostatnim dziesięcioleciu jest spowodowany między innymi rozwojem branży nowoczesnych usług dla biznesu. Jest to szansa zwłaszcza w dobie pandemii na to, aby Kraków nie ucierpiał tak znacznie z powodu spadku liczby turystów, co oczywiście było i jest pewnym problemem, gdyż zawsze było to Miasto atrakcyjnym turystycznie kierunkiem, drugim po Warszawie – chociaż kolejna tutaj bywa czasami odwrotna.

Krakowski Park Technologiczny od ponad 20 lat współtworzy warunki sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości. Miejsce dla biznesu znalazły tam firmy branży IT czy start-upy. W ramach Polskiej Strefy Inwestycji Krakowski Park Technologiczny zajął w 2019 r. drugie miejsce wśród spółek zarządzających strefami ekonomicznymi w Polsce.

Wirtualny spacer 360° – najciekawsze inwestycje w Krakowie

Najciekawsze inwestycje w Krakowie warto także zaprezentować przy pomocy wirtualnego spaceru, a jest to obecnie czas na inwestycje w obiekty sportowe oraz od dawna już w inwestycje mieszkaniowe.

Są to także inwestycje biurowe, takie jak:

 • Biurowiec Tischnera Office w Krakowie,

 • w planie jest wyburzenie dużej Galerii Handlowej „Plaza”, a w jej miejsce wybudowanie nowoczesnego kompleksu wielofunkcyjnego w Krakowie

 • obok Hotelu Chopin ma powstać nowoczesny biurowiec,

 • Ocean Office Park powstaje na krakowskim Zabłociu, jest to kompleks nowoczesnych biurowców klasy A, z których pierwszy oferuje około 13 000 mkw. przestrzeni do pracy oraz 204 miejsca postojowe w podziemnym garażu na dwóch poziomach.

Jedynym poważnym problemem, jakiego nie udało się jeszcze do końca rozwiązać to problem smogu w Krakowie, chociaż Miasto stara się wspierać elektromobilność i podajmuje inne działania w kierunku zminimalizowania problemu.

Na pewno warto zwiedzić Kraków – ten historyczny i ten nowoczesny, a jeśli nie jest to możliwe podczas pandemii, można wycieczkę w realu można zastąpić wirtualnym spacerem 3D.

Zobacz nasze ostatnie realizacje w okolicach. Województwo Małopolskie

More Spacer:

Mapa realizacji wirtualnych spacerów – nasze portfolio

Kraków to nasze Miasto, stąd pochodzimy tu mamy najwięcej realizacji, które możesz zobaczyć w portfolio, katalogu realizacji i mapie.

Województwo Małopolskie – największe miasta: Kraków, Wieliczka, Tarnów, Nowy Sącz, Wadowice, Nowy Targ, Myślenice, Oświęcim, Chrzanów, Limanowa, Bochnia, Olkusz, Brzesko, Sucha Beskidzka, Zakopane, Gorlice, Miechów, Proszowice, Dąbrowa Tarnowska

najlepszy fotograf nieruchomości Kraków

Fotografia wnętrz

Fotografia wnętrz jest specjalistyczną dziedziną fotografii. Jej popularność w Polsce dopiero rozpoczyna się i już wskazuje tendencję zwyżkową. Jest...
wcag 2.1 wirtualny spacer

Dostępność cyfrowa wirtualnych spacerów

Wirtualne spacery są coraz bardziej rozpowszechnioną formą promocji różnych instytucji i podmiotów. Szczególnie można je oglądać na stronach: muzeów (wirtualne...
zdjecia 360 na booking com

Zdjęcia panoramiczne 360° na booking.com

W branży noclegowo-hotelarskiej konkurencja jest na porządku dziennym. W miejscowościach turystycznych jest po kilkadziesiąt ofert noclegowych. Turystów co prawda...
wirtualny spacer hotel

Wirtualny spacer – prezentacja obiektów noclegowych

Internet jest największą bazą informacyjną, dźwignią handlu i usług. Ofert jest tak wiele, że trzeba wyróżnić się w internecie....
fotograf wnętrz Kraków

Zdjęcia HDR nieruchomości

Środowisko fotografów od pewnego czasu spiera się na temat HDR -ciekawej techniki zdjęciowej, która dla jednych jest wyżyną sztuki...
wirtualny spacer pokoje na wynajem

Mieszkanie inwestycyjne – mieszkania na pokoje

Rynek nieruchomości przechodzi nieustanne przemiany. Nadal jest to opłacalna inwestycja kapitału, ponieważ ceny mieszkań rosną, a zainteresowanie klientów nie...
wirtualny spacer google

Fotograf Google – Wizytówka firmy w Google Maps

Jeszcze parę lat temu wystarczyło mieć stronę internetową, dodać kilka ogłoszeń na różnych portalach ogłoszeniowych i promocja w internecie...
interaktywny wirtualny spacer

Interaktywny wirtualny spacer 360°

Wirtualne spacery są doskonałą i nietuzinkową formą promocji miast, nieruchomości, firm, placówek oświatowych , szpitali, obiektów turystycznych, przestrzeni przemysłowych,...
wirtualny spacer deweloper

Oferta dla developerów Prezentacja osiedla i bloku mieszkalnego

Oferta dla developerów Prezentacja osiedla i bloku mieszkalnego CORDIA „Wirtualne spacery” są formą promocji, która doskonale nadaje się do wykorzystania przez...
wirtualny spacer vr

Wirtualny spacer VR – 3dvista Oculus offline

Wirtualne wycieczki zrewolucjonizowały myślenie o rzeczywistości wirtualnej. Stały się realizacją marzeń o zwiedzaniu świata bez wielkich kosztów podróży, nie...