fbpx

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Baza wiedzy oraz najpopularniejsze zapytania naszych klientów i odpowiedzi do nich. Zadaj pytanie


Kamery 3D wykorzystują technologię High-Dynamic-Range Imaging (HDR), która umożliwia dostosowanie aparatu do zmian w świetle, dzięki czemu można rejestrować jednocześnie zarówno jasne, jak i ciemne obszary. Oznacza to, że przestrzeń można skanować nawet w pochmurne dni lub wieczorem wykorzystując istniejące oświetlenie wnętrz, gotowy projekt będzie wyglądał równie dobrze jak model stworzony w słoneczny dzień.
Wirtualne zwiedzanie 3D wykorzystuje WebGL, nowoczesny standard dla treści 3D oglądanych w Internecie. Na komputerach stacjonarnych WebGL jest obsługiwany przez najnowszą wersję przeglądarki Chrome, Firefox, Safari i Internet Explorer. Na urządzeniach mobilnych WebGL jest obsługiwany przez Safari na iOS 8 i Chrome na Androida. Czas ładowania zazwyczaj trwa dłużej na urządzeniach mobilnych. Jeśli nie możesz wyświetlić Wirtualnego zwiedzania, zaktualizuj przeglądarkę. Przetestuj swoją przeglądarkę na: https://get.webgl.org/
Tak, wykonujemy wirtualne spacery również na zewnątrz budynków. Przy silnym świetle słonecznym wykonywane są zdjęcia 360 stopni. Skanowanie można wykonać przy dość umiarkowanym oświetleniu, najlepiej przy wschodzie słońca lub tuż po jego zachodzie. Przy ostrym świetle mogą występować zakłócenia w prezentacjach. Usługodawca nie udziela wsparcia dla skanów zewnętrznych ... (więcej…)
Proces skanowania uzależniony jest od wielkości i stopnia skomplikowania zabudowy pomieszczeń skanowanych. Możemy zakładać następujące przedziały czasowe.
 • Wnętrza do 100m² - do 90 min
 • Wnętrza do 150m² - do 120 min
 • Wnętrza do 200m² - do 180 min
itd ...  
 • usuń przedmioty z pomieszczeń, których nie chcesz pokazać w prezentacjach 3D
 • otwórz drzwi do wszystkich pomieszczeń, które mają być dostępne w wirtualnym spacerze
 • Pozamykaj wszystkie okna, jeżeli na zewnątrz jest bardzo mocne światło słoneczne, jeśli są dostępne zasłoń rolety przeciwsłoneczne
 • włącz wszystkie światła dostępne w pomieszczeniach, pozwoli to pokazać nastrój w pomieszczeniach
 • Wyłącz ekrany telewizorów i monitorów komputerowych
 • Kuchnia: pochowaj wszystkie zbędne naczynia i dodatki zadbaj o ład estetyczny pomieszczenia
 • Sypialnia: pościel łóżka, ułóż estetycznie ozdobne poduszki upewnij się że wyglądają ładnie i puszysto
 • Usuń wszystkie prywatne przedmioty, zdjęcia których nie chcesz prezentować publicznie
Podczas skanowania, w pomieszczeniach nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta
Wiele osób zadaje mi własnie to pytanie:
Jak ściągnąć panoramę z map Google Street View ?
ktoś może zadać również pytanie ...
Po co ściągać panoramę z Google street View ?
-można wykorzystać ją np. jako okładkę profilową na Facebooku lub jako wpis w mediach społecznościowych, można również wykorzystać w innych programach w różnych celach. Pobrana w ten sposób panorama sferyczna ma rozdzielczość 8k ( 8192x4096), zatem jest dwa razy większa niż standardowo dostarczana z projektem i daje bardziej profesjonalne możliwości zastosowania. Wbrew pozorom to bardzo prosta sprawa, w poradniku postaram się pokazać jak to łatwo wykonać. (więcej…)
Proces skanowania wnętrza wygląda mniej więcej tak jak na załączonym filmie. Jest to realizacja w sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury. W skrócie ... Operator co 1 - 1,5 metra stawia urządzenie Matterport PRO2, które wykonuje za pomocą podczerwieni skanowanie wnętrza, poprzez obrót 360 stopni wokół własnej osi. Następnie buduje jego model 3D i nakłada na to wykonane zdjęcia. I tak krok po kroku - metr po metrze, operator musi dokładnie zeskanować całą przestrzeń, dbając o wskazanie w aplikacji systemowi szczegółów w obiekcie takich jak okna, lustra itp. (więcej…)
Podpowiadamy jak wyróżnić wpis na Facebooku promujący wirtualny spacer po Państwa obiekcie. Dobrą praktyką jest osadzenie wpisu na tablicy jako pierwszy na samej górze. Jak to zrobić ? W wersji na komputerze należy kliknąć w trzy kropki w prawym górnym rogu, a następnie w wyświetlonym menu wybrać "Przypnij na górze strony". Teraz Twój wpis będzie zawsze pierwszy przez co będzie zauważony przez każdego, kto otworzy Państwa stronę lub profil na Facebooku zobacz na screenie (więcej…)
Są cztery drogi do zamówienia naszej usługi:
 1. Aby zamówić usługi skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy, określ w wiadomości jaki typ usługi Cie interesuje, przedstaw nam miejsce do skanowania - określ jego przybliżoną powierzchnię podaj adres email lub nr telefonu, Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie w celu omówienia szczegółów i ustalenia terminu realizacji. Preferujemy kontakt poprzez e-mail.
 2. Dokonaj zamówienia online poprzez nasz sklep.
 3. Zadzwoń pod nr tel. 505 46 47 47 w celu umówienia szczegółów dot. usług.
 4. Przyjdź do biura obsługi klienta w Krakowie ul. Topolowa 32 (zobacz na mapie)

Przygotowaliśmy tabele funkcji poszczególnych technologii

(więcej…)