fbpx

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Baza wiedzy oraz najpopularniejsze zapytania naszych klientów i odpowiedzi do nich. Zadaj pytanie


Technologia Matterport pozwala na wygenerowanie i dostarczenie klientom zdjęć w proporcjach 16:9 o rozdzielczości 6k 6068×3413 96dbi 24 bit.
Zwykle dostarczam klientom również zdjęcia po korekcji kolorystycznej w mniejszej rozdzielczości 4k lub 2k tak aby portale ogłoszeniowe akceptowały wielkość plików.

Na życzenie klienta mogę wykadrować zdjęcia do standardowych proporcji fotograficznych 4:3

Różne portale różnie sobie radzą z proporcjami 16:9 poniżej przedstawiam przykładowe ogłoszenie ze zdjęciami dostarczonymi po realizacji wirtualnego spaceru.
(więcej…)

Proces skanowania wnętrza wygląda mniej więcej tak jak na załączonym filmie. Jest to realizacja w sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury.
W skrócie … Operator co 1 – 1,5 metra stawia urządzenie Matterport PRO2, które wykonuje za pomocą podczerwieni skanowanie wnętrza, poprzez obrót 360 stopni wokół własnej osi. Następnie buduje jego model 3D i nakłada na to wykonane zdjęcia. I tak krok po kroku – metr po metrze, operator musi dokładnie zeskanować całą przestrzeń, dbając o wskazanie w aplikacji systemowi szczegółów w obiekcie takich jak okna, lustra itp. (więcej…)

Aparat Panono 360° posiada 36 obiektywów, które w jednym ułamku sekundy wykonują zdjęcia, które składają się w jedno duże zdjęcie panoramiczne o rozdzielczości 108 MP.

(więcej…)

Wiele osób zadaje mi własnie to pytanie:

Jak ściągnąć panoramę z map Google Street View ?

ktoś może zadać również pytanie …

Po co ściągać panoramę z Google street View ?

-można wykorzystać ją np. jako okładkę profilową na Facebooku lub jako wpis w mediach społecznościowych, można również wykorzystać w innych programach w różnych celach.
Pobrana w ten sposób panorama sferyczna ma rozdzielczość 8k ( 8192×4096), zatem jest dwa  razy większa niż standardowo dostarczana z projektem i daje bardziej profesjonalne możliwości zastosowania.

Wbrew pozorom to bardzo prosta sprawa, w poradniku postaram się pokazać jak to łatwo wykonać.

(więcej…)

Na chwilę obecną portal Airbnb nie pozwala na osadzanie wirtualnych spacerów w ofertach.  Trwają rozmowy z przedstawicielami Matterport oraz Airbnb na temat integracji. Mamy nadzieję że do końca roku wszystko zostanie uzgodnione i będzie możliwość osadzania wirtualnego spaceru na stronie oferty Airbnb. Tymczasem możemy tylko kierować potencjalnych gości do wirtualnego spaceru po ofercie poprzez nieaktywny link w treści

np:  Zapraszamy do wirtualnego spaceru:  twojanazwa.wirtualne-spacery.pl

Czytaj dalej by zobaczyć film, prezentujący możliwą w przyszłości integrację (więcej…)

Każdy klient otrzymuje od nas wirtualny spacer w dwóch wersjach *

  1. Matterport   (przykład)
  2. Google Street view  (przykład)

*nie dotyczy prywatnych domów lub mieszkań. Wersja wirtualnego spaceru Google tylko dla obiektów komercyjnych, do których zaliczamy: firmy, lokale, hotele, apartamenty, domy na wynajem, domki letniskowe etc, itp

Zobacz porównanie interfejsów…

(więcej…)

Portal nieruchomości-online.pl umożliwia swoim klientom osadzenie wirtualnego spaceru po oferowanej nieruchomości.

Wirtualne spacery, czyli panoramiczne prezentacje 360o obiektu lub pleneru dostępna w przeglądarce internetowej, coraz bardziej zyskują na popularności w sród biur i agencji nieruchomości w Polsce.

czytaj dalej by dowiedzieć się jak wstawić wirtualny spacer w tym portalu i jak wygląda jego prezentacja …

(więcej…)

Podpowiadamy jak wyróżnić wpis na Facebooku promujący wirtualny spacer po Państwa obiekcie.
Dobrą praktyką jest osadzenie wpisu na tablicy jako pierwszy na samej górze. Jak to zrobić ?
W wersji na komputerze należy kliknąć w trzy kropki w prawym górnym rogu, a następnie w wyświetlonym menu wybrać “Przypnij na górze strony”.
Teraz Twój wpis będzie zawsze pierwszy przez co będzie zauważony przez każdego, kto otworzy Państwa stronę lub profil na Facebooku
zobacz na screenie
(więcej…)

Zaskocz znajomych prezentując dostarczone przez nas zdjęcie sferyczne 360 stopni jako tło profilu na Facebooku.
zdjęcie 360 tło profilu facebook
Odwiedzający Twój profil będą mogli swobodnie przeglądać prezentowany obiekt.
Zobacz film prezentujący zdjęcie panoramiczne jako tło profilowe.
(więcej…)