fbpx

O firmie

Firma to ja !

Mam na imię Marcin, od 2018 roku prowadziłem jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą RamMultimedia Marcin Baran, zarejestrowaną w Krakowie. 1 stycznia 2021 firma zmieniła formę prawną na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, połączyliśmy siły aby jeszcze lepiej świadczyć nasze usługi na terenie całego kraju.

Usługi wirtualnego spaceru 3D świadczymy na terenie Polski, posiadamy obecnie najnowocześniejszy sprzęt do tego typu zastosowań.

Od zawsze fascynowały mnie piękne wnętrza, niezależnie od tego, jakie było ich przeznaczenie i w jakim stylu zostały one urządzone. Zamiłowanie to z biegiem czasu zaczęło iść w parze z fotografią, która stała się moją drugą wielką pasją. W miarę upływu czasu zacząłem szukać sposobu, aby połączyć te dwie dziedziny i w ten sposób moją uwagę przykuły właśnie wirtualne spacery. Obecnie tworząc wizualizacje spacerów po wnętrzach o najprzeróżniejszym przeznaczeniu, mogę wydobywać z pozornie banalnych aranżacji ich ukryte atuty oraz ukazywać mój własny sposób widzenia wnętrz.

Każdy wirtualny spacer, który mam okazję tworzyć, stanowi dla mnie niesamowite wyzwanie. Przede wszystkim jestem pełen podziwu, że moi Klienci obdarzają mnie tak niesamowitym zaufaniem i polegają na mojej wizji ich wnętrz. Bardzo doceniam również ogromną rolę sprawnej komunikacji między moją osobą a moim Klientami, od której to zależy powodzenie całego przedsięwzięcia i satysfakcjonujący obie strony efekt końcowy. Staram się przede wszystkim wsłuchiwać się w potrzeby moich Klientów, które są niesamowicie zróżnicowane, a jednocześnie zawsze nastawione na najwyższą jakość.

Moje wieloletnie doświadczenie w dziedzinie fotografii pozwala mi służyć moim Klientom pomocą i radą w sytuacji, kiedy nie są oni pewni, jak powinien wyglądać wirtualny spacer po ich obiekcie. Zawsze w takiej sytuacji pomagam właścicielom oraz managerom dostrzec ukryty w każdym budynku potencjał, który chcemy wspólnie pokazać w naszej wirtualnej prezentacji. Dostrzeżenie mocnych stron każdego obiektu jest bowiem kluczowe, jeżeli naszym celem jest stworzeniem wirtualnego spaceru, który zaintryguje potencjalnych gości i skłoni ich do osobistej wizyty w danym hotelu, sklepie czy też innym obiekcie usługowo-handlowym.

Każde wnętrza jest dla mnie przede wszystkim niepowtarzalne, co staram się zawsze pokazać w każdym wirtualnym spacerze. Wszystkie pomieszczenia są dla mnie równie warte uwagi, pod warunkiem, że posiadają niepowtarzalny charakter i to coś, co przykuwa uwagę. Obcowanie z pięknymi wnętrzami przy tworzeniu wirtualnych spacerów stanowi dla mnie niekończące się źródło inspiracji. Każdy obiekt, przy którym mam okazję pracować, zaskakuje mnie czymś nowym, absolutnie unikatowym i niepowtarzalnym. Dzięki temu moja praca jest dla mnie prawdziwą przyjemnością, a oprócz tego pomaga mi wyrazić w namacalny sposób moje zamiłowanie do pięknych wnętrz.

A po pracy również mój czas wolny poświęcam tematyce, jaką jest fotografia oraz urządzenie wnętrz. Staram się stale rozwijać mój warsztat, co pomaga mi w konsekwencji tworzyć lepsze oraz bardziej profesjonalne wirtualne spacery. Aby zachować jak najszerszą perspektywę, fotografuję nie tylko aranżację różnego rodzaju obiektów mieszkalnych i użytkowych, ale oprócz tego uwieczniam również naturę oraz zapierające dech w piersiach pejzaże. Pomaga mi to dostrzec piękno w każdym, nawet pozornie banalnym wnętrzu.


Moja historia
Kluczowe momenty

Moja przeszłość zawodowa związana była z informatyką, zagadnieniami technologii sieciowej, wdrożenie i utrzymanie systemów informatycznych i sieciowych. Technologie światłowodowe i radiowe. Pasję fotografii rozwijałem po godzinach od wczesnych lat młodości, kiedy to zakupiłem pierwszy aparat fotograficzny a chwile po nim kamerę video.
Biegle posługuję się popularnymi progami graficznymi oraz do obróbki video, mogę pochwalić się doświadczeniem świadczenia usług fotografii i rejestracji video: śluby, komunie etc. Posiadam wiedzę i doświadczenie z zakresu programowanie stron internetowych html, php, css, mysql. Od kilku lat buduję i prowadzę strony internetowe, świadczę również usługi pozycjonowania i promowania stron internetowych, znam doskonale tajniki marketingu internetowego.

 • 2021 – RamMultimedia sp. z o.o.
 • 2018 – Wirtualne-spacery.pl
  własna działalność gospodarcza
 • 2016 – dziś Praca w Ericsson sp. z o.o.
 • 2014 – Narodziny drugiej córeczki Julianny
 • 2012 – 2016 Praca w UPC sp. z o.o.
 • 2011 – 2012 Praca w Aster sp. z o.o.
 • 2008 – Narodziny córeczki Zuzanny
 • 2007 – Rozpoczęcie budowy domu oraz uruchomienie portalu / bloga budowlanego 123budujemy.pl
 • 2007 – Ślub z Anną 16 czerwca
 • 2003 – 2011 Praca w GHNET sp. z o.o.
 • 2002 – 2003 Biuro obrotu i handlu „Bafi”
 • 1999 – 2002 Praca w Gemini Internet

Moja misja

Zadowolenie klienta z usługi

Moje życie

Rodzina, dom, pasja

Zdjęcia

marcin baran rammultimedia
Marcin Baran - WŁAŚCICIEL

Urodzony 12.06.1980 w Krakowie, 182 cm wzrostu, niebieskie oczy, włosy ciemny blond. Zainteresowania: fotografia, informatyka, grafika, video, nowe technologie. Pasje: motocykle.

matterport rammultimedia Kraków
Matterport - Pro II 3D

Najbardziej zaawansowany aparat do skanowania przestrzeni za pomocą podczerwieni i rejestracji zdjęć. Dzieło firmy Matterport


W ciągłej współpracy

ericsson
upc
netamo

Miałem przyjemność współpracować m.in. z ...

uniwersytet jagielloński
muzeum śląskie
muzeum mhk
radio Kraków
nck nowohuckie centrum kultury
szpital rydygiera

Film promocyjny