Sprawdź naszą ofertę
Sprawdź pozytywne opinie o naszych usługach w wizytówce firmy
Wirtualny spacer w Google Moja firma
Z czym kojarzy się Warszawa?
-
Sejm
-
Pałac Kultury
-
Łazienki Królewskie
-
Lotnisko Chopina
- Centrum Nauki Kopernik
Wirtualny spacer 3D – co można zwiedzić w Warszawie?
Do najciekawszych miejsc w Warszawie, które możemy zwiedzić przy pomocy wirtualnego spaceru 3D zaliczyć można:
-
kolorowe kamienice Starówki i warszawski Barbakan, na styku Starego i Nowego Miasta. Warto je zobaczyć z wieży widokowej przy Kościele Świętej Anny, który to widok można pokazać nagrywając wirtualny spacer.
-
Zamek Królewski – Kolejny punkt na naszej trasie wirtualnego spaceru. Od kiedy w 1611 roku na stałe przeniósł się tu Zygmunt III Waza, stał się on faktycznym centrum rządów Rzeczpospolitej Obojga Narodów (choć wcześniej, bo już w 1596 r., Warszawa stała się formalnie siedzibą królów). Zamek Królewski powstał pierwotnie jako rezydencja książąt mazowieckich. Zamek Królewski wraz ze Starym Miastem został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Zwiedzanie Warszawy za pomocą wirtualnego spaceru pozwala na dodanie zdjęć czy obrazów pokazujących kawałek historii. Na Zamku Królewskim można pokazać wybrane sale, jak na przykład Salę Senatorską, gdzie w dniu 3 maja 1791 Sejm uchwalił Konstytucję.
-
Pałac w Wilanowie – to kolejny punkt w naszym wirtualnym spacerze. Pałac został wzniesiony w latach 1681–1696. Obecnie znajduje się tam Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Z wirtualnym spacerem możemy zwiedzić park wokół pałacu w Wilanowie, o powierzchni ponad 40 hektarów, który jest integralną część zespołu pałacowo-ogrodowego. Możemy obejrzeć dwupoziomowy ogród barokowy ze specjalnie przyciętą roślinnością i krzewach. Warto także przejść przy pomocy wirtualnego spaceru i pospacerować w neorenesansowym ogródku różanym. W parku zobaczymy również angielski ogród krajobrazowy oraz park angielsko-chiński.
-
Centrum Nauki Kopernik – to kolejna atrakcja Warszawy nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, gdyż oferuje zróżnicowane projekty edukacyjne. Znajduje się tam kilkaset interaktywnych stanowisk m.in. symulator trzęsienia ziemi czy lustro weneckie. Można wybrać zajęcia edukacyjne z zakresu: biologii, chemii czy robotyki.
-
Łazienki Królewskie – to kolejne, chyba najbardziej znane miejsce w Warszawie. To nie tylko zespół pałacowo-ogrodowy, ale miejsce spotkań i słuchania muzyki na żywo pod pomnikiem Chopina, nie tylko klasycznej, ale także, w tak modnej teraz tzw. Strefie Ciszy można posłuchać również muzyki jazzowej. Łazienki można zwiedzić w towarzystwie wiewiórek. W Łazienkach znajduje się także Pałac na Wyspie i Belweder, a także Teatr na Wodzie czy wiele innych pawilonów oraz rzeźb Możemy także obejrzeć cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński.
-
Muzeum Powstania Warszawskiego – w Muzeum Powstania Warszawskiego można poznać walki i życie codzienne podczas Powstania Warszawskiego, ale także ówczesną sytuację międzynarodową w roku 1944 oraz okresie wojennym oraz jak wyglądał powojenny terror komunistyczny czy losy powstańców w PRL-u.
-
Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin – niedawno powstałe Muzeum o charakterystycznym nowoczesnym designie na zewnątrz i wewnątrz budynku, ukazuje wielowiekową historię Żydów w Polsce. Pokazuje ich losy nie tylko podczas II Wojny Światowej czy Holocaustu, ale ich codzienne życie w Polsce oraz ich wkład w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki. Warto także poznać, skąd pochodzi nazwa muzeum, gdyż Polin oznacza Polska w języku hebrajskim.
-
Wyścigi konne na Służewcu – Tor Wyścigów Konnych Służewiec działał już przed wojną. Gonitwy odbywają się w większość letnich weekendów, w tym prestiżowe Derby. W rozgrywanym od końca XIX wieku wyścigu startują 3-letnie konie pełnej krwi angielskiej. Koniecznie zabierz ze sobą lornetkę, aby dobrze widzieć konie biegnące w wyścigu.
Warto byłoby korzystając z atrakcji Warszawy nagrać wirtualny spacer 3D, aby potem móc go odtwarzać dla Warszawiaków oraz Turystów, zwłaszcza, że w czasach pandemii znacznie mniej jest okazji do zwiedzania Miasta.
Wirtualny spacer po Starym Mieście
Warszawska Starówka jest świetnym miejscem do nagrywania wszelakich materiałów multimedialnych, można z ich pomocą pokazać szczegóły kolorystyki unikalnych kamieniczek z XV-XIX, odbudowanych po wojnie. Tutaj znajduje się Plac Zamkowy wraz Zamkiem Królewskim i Barbakanem.
Barbakan w Warszawie to element fortyfikacji miejskiej, odbudowany na bazie oryginalnych fundamentów i murów.
Na Placu Zamkowym natomiast znajdziesz Kolumnę Zygmunta III Wazy.
W letnie weekendy, w każdą sobotę na Rynku Starego Miasta odbywa się festiwal Jazzu na Starówce, które warto nagrywać w formie wirtualnego spaceru.
Współczesne atrakcje Warszawy
Do współczesnych atrakcji Warszawy należą także:
-
Multimedialny pokaz fontann pod Zamkiem Królewskim
Pokaz fontann znajduje się u stóp Starego Miasta i od maja do końca września można obejrzeć spektakularny show światła, dźwięku i wody, pokazujący elementy historii Warszawy. Spektaklowi towarzyszą światła laserów i ruch kilkumetrowych, podświetlonych słupów wody wznoszących się w rytm muzyki.
Niestety w czasie pandemii pokazy nie odbywają się, zatem warto sięgnąć po nagrania Wirtualnych Spacerów w 3D, aby w wersji online słuchać szumu fontann i wspaniałych dźwięków towarzyszącej pokazom muzyki.
-
W sąsiedztwie Multimedialnego Parku Fontann odbywa się także impreza, która nazywana jest Wianki nad Wisłą, gdyż nawiązuje do słowiańskiego święta obchodzonego w czasie najkrótszej nocy w roku, a pod Zamkiem kończy się wielkim plenerowym koncertem.
Podczas koncertu, ale także o każdej porze roku, warto pospacerować wzdłuż Wisły i nagrać wirtualny spacer.
-
Bulwary Wiślane – przystosowane do spacerów i wypoczynku nad Wisłą, ostatnio otwarte części z nowoczesnym designem, gdzie latem toczy się życie Warszawiaków na schodkach bulwarów i w knajpkach na plaży. Z bulwarów można także popływać stateczkiem po Wiśle w ramach wycieczkowych rejsów.
Strategia rozwoju Stolicy
Warszawa przez ostatnie lata bardzo się zmieniła. Stało się to dzięki zaangażowaniu mieszkańców, pozyskaniu ogromnych środków europejskich i pracy urzędników. Warszawa łączy ze sobą elementy historyczne, a zarazem nowoczesne, które można zaprezentować w formie wirtualnego spaceru.
Wizja Warszawy 2030 opiera się na 3 filarach:
-
aktywni mieszkańcy – którzy realizują swoje zawodowe ambicje, ale także angażują się w życie miasta i czują się za nie odpowiedzialni.
-
przyjazne miejsce – Warszawa to miasto, w którym każdy czuje się u siebie, wolny i bezpieczny. Bogactwo przestrzeni, wynikające z umiejętnego łączenia tradycji z nowoczesnością, środowiska miejskiego z przyrodniczym, lokalności z wielkomiejskością, zapewnia wygodę życia i sprzyjające warunki do działania.
-
otwarta metropolia – Warszawa to miasto należące do sieci europejskich metropolii.
Potencjały Warszawy
Wirtualny spacer 3D może pokazać jak zmienia się Warszawa, jakie są jej potencjalne szanse na rozwój.
Do potencjałów Warszawy należą:
-
Znaczna liczba mieszkańców,
-
Największy w Polsce rynek pracy,
-
Wysoki poziom edukacji oraz rozbudowana sieć szkół i przedszkoli,
-
Najlepsze w Polsce uczelnie wyższe oraz atrakcyjność akademicka miasta,
-
Liczne instytucje kultury oraz bogata oferta kulturalna,
-
Liczne organizacje pozarządowe będące partnerem samorządu w realizacji polityk miejskich,
-
Wisła oraz jej funkcje społeczne i przyrodnicze,
-
Tereny zieleni miejskiej stanowiące znaczny udział powierzchni miasta,
-
Zróżnicowana przestrzeń miasta, w tym otwarta na zagospodarowanie,
-
Charakter Metropolitarny,
-
Stołeczność, której efektem jest m.in. nagromadzenie instytucji o znaczeniu krajowym i międzynarodowym,
-
Różnorodność kulturowa,
-
Gospodarczy biegun wzrostu o znaczeniu międzynarodowym.
Warszawa w opinii jej mieszkańców jest dobrym miejscem do życia oraz startu i rozwoju zawodowego. Wysoka jest także ocena miasta przez zagranicznych turystów i przedsiębiorców.
Wirtualny spacer 3D pozwoli na pokazanie wszystkich szans i potencjałów Warszawy.
Wyzwania dla rozwoju Warszawy
Do wyzwań dla rozwoju Warszawy należą:
-
potrzeba zachęcenia mieszkańców do współpracy na rzecz miasta i jego społeczności,
-
niski poziom uczestnictwa w kulturze w odniesieniu do dostępnej oferty,
-
mała otwartość na zmiany i różnorodność mieszkańców,
-
zbyt słabo rozwinięta integracyjna funkcja Wisły,
-
zróżnicowana, ale poprawiająca się dostępność infrastruktury technicznej, usług społecznych i oferty spędzania wolnego czasu w dzielnicach,
-
nie w pełni ukształtowany ład przestrzenny, np. w wymiarze struktury funkcjonalno-przestrzennej miasta,
-
nadal istotny problem zatłoczenia komunikacyjnego.
Wszystkie te wyzwania, a przede wszystkim proponowane dla nich rozwiązania warto zaprezentować przy pomocy wirtualnych spacerów.
Wirtualny spacer Warszawa – centrum biznesu
Wirtualny spacer 3D po Warszawie to także pokazanie możliwości inwestowania, atrakcyjnych lokalizacji dla rozwoju biznesu.
Na przestrzeni ostatnich lat, biurowe centrum Warszawy zmieniło się znacząco dzięki wielu nowoczesnym projektom architektonicznym. Kilka z nich, jak na przykład Q22 czy Warsaw Spire, zyskało już opinię obiektów wyjątkowych i przełomowych. Jednak centrum Warszawy to nie tylko nowoczesne budowle i futurystyczne drapacze chmur. To również nieruchomości o znaczeniu historycznym dla miasta, stanowiące integralną cześć centrum stolicy, które wymagały i wymagają rewitalizacji i połączenia historycznej architektury z nowoczesnym designem oraz funkcją biznesową.
Podobnie, jak w Londynie czy Nowym Jorku – warszawski biznes w coraz większym stopniu koncentruje się w ścisłym centrum miasta i jego bezpośrednich okolicach.
Wirtualny spacer 360° – najciekawsze inwestycje w Warszawie
Kolejne drapacze chmur w Warszawie są na bardzo zaawansowanym etapie budowy.
Do 2023 roku będzie dostępnych ponad 1 mln mkw powierzchni biurowych, głównie w dzielnicy Wola. Szybka transformacja Woli rozpoczęła się w momencie budowy drugiej linii metra. W 2020 roku miało zostać otwartych pięć największych biurowców, które obejmują powierzchnię 28 boisk piłkarskich. Warto pokazać największe drapacze chmur w Warszawie z wykorzystaniem wirtualnych spacerów 3600.
Wieżowce które powstały i które są nadal wznoszone w najbliższym sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego:
-
Warsaw Unit (202 m)
-
Skyliner (195 m)
-
Warsaw Spire (całkowita wysokość 220 m)
-
Generation Park (180 m)
-
The Warsaw Hub (130 m)
-
Warsaw Trade Tower (o wysokości 208 m).
Zobacz nasze ostatnie realizacje w okolicach. Województwo mazowieckie
More Spacer:
Mapa realizacji wirtualnych spacerów – nasze portfolio
Województwo mazowieckie : Warszawa, Piaseczno, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Wołomin, Legionowo, Grodzisk Mazowiecki, Radom, Mińsk Mazowiecki, Otwock, Płock, Siedlce, Żyrardów, Nowy Dwór Mazowiecki, Grójec, Sochaczew, Ostrołęka, Wyszków, Garwolin, Płońsk, Ciechanów, Pułtusk, Kozienice, Węgrów, Ostrów Mazowiecka, Mława, Sierpc, Gostynin, Przasnysz, Maków Mazowiecki, Białobrzegi, Sokołów Podlaski, Szydłowiec, Przysucha, Zwoleń, Lipsko, Żuromin, Łosice
Mieliśmy przyjemność realizować również projekty wirtualnych spacerów po nieruchomościach na sprzedaż lub wynajem.
Z większych projektów to możemy się pochwalić: Wirtualny spacer po Kościele Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu oraz pobliski Kampus Uniwersytetu Warszawskiego, Wirtualny spacer po Gminie Karczew – Kościół, cmentarz, Muzeum Wnętrz w Otwocku itp. Zapraszamy do portfolio i mapę realizacji.