Wirtualny spacer Nowy Sącz
Nowy Sącz jest uważany za serce subregionu sądeckiego.
Logo Miasta wzbudza szereg kontrowersji. Zdaniem niektórych włodarzy miasta logo powinno nawiązywać do symboli, które na pierwszą myśl przywołują jego nazwę lub widnieją na herbach miast.
Pomysłodawcy nowego logo Nowego Sącza dostrzegli zarys ludzkiej dłoni, parząc na zdjęcia Miasta z lotu ptaka. Ich zdaniem otwarta dłoń to symbol przyjaźni i otwartości.
Jest to symbol miasta, które nie boi się wyzwań i dobrze wróży. Stąd też takie hasło. Poprzednie logo, jakie pojawiało się na dokumentach to wizerunek Ratusza. „Tęczowa dłoń” nie wzbudza jednak w pełni pozytywnych skojarzeń.
Warto może promować nowe logo i nowy wizerunek Miasta przy pomocy wirtualnych spacerów.
Sprawdź naszą ofertę
Sprawdź pozytywne opinie o naszych usługach w wizytówce firmy
Wirtualny spacer w Google Moja firma
Z czym kojarzy się nam Nowy Sącz?
-
Góra Zabełecka
-
Bobrowisko
-
Góra Parkowa
-
Muszyn – Ogrody Sensoryczne
-
Jezioro Rożnowskie
-
Zamek w Nowym Sączu i zamek w Rytrze
Wirtualny spacer 3D – atrakcje Nowy Sącz
Trasa wirtualnego spaceru po Nowym Sączu powinna obejmować:
-
Rynek w Nowym Sączu – który należy do ładniejszych polskich rynków. Na środku placu stoi piękny ratusz, wybudowany w latach 1895-1897 według projektu architekta Jana Perosia jest trzecim nowosądeckim ratuszem. Pierwszy ratusz był murowany i stał od XV wieku przy bazylice św. Małgorzaty. Drugi ratusz wzniesiono w XV wieku. Budynek spłonął jednak w czasie pożaru w 1894 roku.
Nowosądecki ratusz to jedna z wizytówek miasta.
-
Dworzec kolejowy w Nowym Sączu – to kolejny interesujący budynek, został zbudowany w latach 1908-1909. Piękny dworzec w środku zdobi posadzka w szachownicę, tablice elektroniczne, tablice z historią dworca i kolei w Nowym Sączu.
-
Kościół pw. św. Kazimierza – wzniesiony w latach 1908-1912 według projektu Teodora Talowskiego.
-
Budynek Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza – został wybudowany w latach 1897-1898, a autorstwo projektu przypisuje się architektowi miejskiemu Janowi Perosiowi. Kondygnacje przedzielone są szerokim fryzem sgraffitowym, a nad oknami pierwszego piętra w niszach umieszczono popiersia znanych Polaków.
Warto pokazać detale architektoniczne tego budynku oraz innych atrakcji Nowego Sącza nagrywając wirtualny spacer dla tego Miasta.
Nowy Sącz – inne atrakcje
Wśród innych atrakcji Nowego Sącza wymienić należy Planty.Jest to nieduży park, zrewitalizowany, z dużą liczbą ławeczek, głazami oraz dębami upamiętniającymi zasłużonych mieszkańców miasta.
Najbardziej charakterystyczne elementy parku to rzeźba tańczących par – przedstawiająca tańczące dzieci z lokalnych zespołów folklorystycznych „Sądeczoki” i „Lachy”, fontanna i ławeczki znanych osobistości. Warto utrwalić tak ciekawe rzeźby w formie wirtualnego spaceru.
Strategia 2020+ dla Nowego Sącza
Strategia Rozwoju Nowego Sącza 2020+ w odróżnieniu od poprzedniej wersji, wpisuje się w najważniejsze uwarunkowania krajowe i europejskie, identyfikując kluczowe wyzwania rozwojowe stojące przed Miastem, stąd może stanowić podstawę dla planowania skutecznych działań o charakterze operacyjnym.
Strategia 2020+ wpisuje się w Strategię Rozwoju Województwa Małopolskiego „Małopolska 2020“. Stanowi odpowiedź na lokalne wyzwania, a jednocześnie szanse, jakie niesie dofinansowanie unijne dla tego subregionu.
Celem strategii jest:
-
poprawa dostępności komunikacyjnej,
-
uruchomione zostaną nowe możliwości rozwoju przedsiębiorczości i rynku pracy,
-
rozwój potencjału turystycznego okolic Nowego Sącza.
Wykorzystując wysokie walory naturalne, subregion sądecki powinien stać się jednym z dwóch głównych obszarów rozwoju sportów letnich i zimowych, w tym wyczynowych.
Po Krakowie i Tarnowie Nowy Sącz jest trzecim miastem w regionie, Nowy Sącz ma strategiczne położenie, dąży się jednak od wielu lat, aby ruch tranzytowy był przeniesiony poza miasto, co jest korzystne z punktu widzenia ekologii i turystyki.
Nowy Sącz i Tarnów tworzą wraz z Krakowem główne węzły policentrycznego układu sieci
tkanki miejskiej województwa małopolskiego, którego zachodnia część znajduje się w zasięgu oddziaływania górnośląskiego obszaru metropolitalnego oraz Bielska-Białej.
Zatem Nowy Sącz ma w pewnym sensie strategiczne znaczenie i położenie, co przedstawia model poniżej., a co warto przedstawić przy pomocy wirtualnego spaceru.
Nowy Sącz wygrywa Konkurs na najbardziej rozwojowy samorząd
Ogólnopolski ranking gmin i powiatów co rok prezentuje listy najlepszych miast. W tym roku Nowy Sącz uzyskał tytuł “Dobry Polski Samorząd 2020”.
W konkursie podstawą oceny był:
-
poziom inwestycji,
-
rozwoju miasta,
-
działań związanych z ochroną środowiska oraz
-
rozwój edukacji i kultury.
Jest to duży sukces Nowego Sącza, gdyż Konkurs był skierowana do wszystkich miast na prawach powiatu. Doceniono zmiany w Nowym Sączu oraz poziom zarządzania miastem. Natomiast dla Włodarzy Miasta najważniejsze jest, jak twierdzą, zadowolenie mieszkańców.
Warto zatem promować rozwój Nowego Sącza wykorzystując do tego celu wirtualne spacery 3D.