fbpx

Wirtualny spacer Sopot

Wirtualny spacer Sopot

wirtualny spacer SopotSopot jako uzdrowisko ma bogatą historię, chociaż współcześnie jest bardziej znane jako typowa miejscowość turystyczna, a nie uzdrowiskowa.

Powstanie i rozwój Sopotu

Pierwotną, uzdrowiskową karierę Sopotu miejscowość ta zawdzięcza lekarzowi wojskowemu wojsk napoleońskich o nazwisku Haffner. Około 200 lat temu zbudował on zakład kąpielowy oraz Dom Zdrojowy, co spowodowało, że ówczesna wieś o nazwie Sopot zaczęła się rozwijać tak, iż ponad 100 lat temu Sopot otrzymał prawa miejskie.

Trzeba jednak zauważyć, że pierwsze kąpieliska morskie powstawały w tym regionie od połowy XVI w. Pierwsza wzmianka o Sopocie pochodzi z 1283 r., kiedy książę pomorski Mściwój II podarował Cystersom oliwskim małą wioskę rybacką o tej nazwie. Od poł. XVI wieku był atrakcyjnym miejscem odpoczynku dla bogatych gdańskich patrycjuszy oraz zagranicznych dyplomatów. Stąd zaczęto budować wytworne letnie rezydencje, a Sopot zyskiwał renomę.

W okresie późniejszym, wspomniany już lekarz napoleoński – Haffner, nie tylko zbudował pierwsze budynku uzdrowiskowe, ale także organizował lecznicze kąpiele, w tym:

 • w tym kąpiele w wodzie słodkiej i słonej,

 • ciepłej i zimnej,

 • w wannach, pod prysznicami,

 • pod specjalnie skonstruowaną kaskadą.

Do kąpieli morskich podchodzono początkowo z dystansem, dopiero później zaczęto je doceniać i uznawać za lecznicze, co tym bardziej przyczyniło się do rozwoju Sopotu jako uzdrowiska.

Sprawdź pozytywne opinie o naszych usługach w wizytówce firmy
Wirtualny spacer w Google Moja firma

wirtualny spacer firma w Kielcach
matterport kielce

Z czym kojarzy się Sopot?

 • Trójmiasto Gdańsk Gdynia Sopot

 • Molo w Sopocie

 • Ulica Bohaterów Monte Casino i Krzywy Domek

 • Opera leśna, latarnia morska, Łysa Góra

Atrakcje turystyczne Sopotu – wirtualny spacer

Wirtualne spacery 3D dają możliwość zwiedzenia Sopotu wraz z kamerą.

1. Latarnia Morska

Latarnia w Sopocie powstała w latach 1903-1904. Została przebudowana z komina kotłowni. Jej wysokość to 30 metrów i jest w zasadzie współcześnie jedynie punkt widokowy.

2. Molo w Sopocie

Molo w Sopocie jest najdłuższe w Europie. Zbudowano je w 1827. Pierwotnie długość wynosiła 31, 5 metra, a następnie było kilkakrotnie wydłużane. Ostatnią taką przebudową było dobudowanie w roku 2011 mariny na ponad 100 jachtów. Obecna długość mola to 511,5 metra, a zatem kilkakrotnie więcej niż pierwotnie.

3. Opera Leśna

Znana chyba wszystkim Polakom Opera Leśna została zbudowana w 1909 roku jako leśny amfiteatr. Znana jest z koncertów Festiwalu. Obejmuje powierzchnię ponad 4 hektarów, a na scenie zmieścić się może ponad 100 osobowa orkiestra. Opera Leśna w Sopocie była świadkiem wielu koncertów różnych gatunków muzyki.

4. Krzywy Domek

Nie jest to obiekt turystyczny, a raczej budowla wątpliwej wartości artystycznej, ale od momentu wybudowania nie sposób go pominąć jako symbolu Sopotu. Został wybudowany na przełomie 2003-2004 roku. Znajduje się przy głównej ulicy Bohaterów Monte Cassino w Sopocie. Został wpisany na listę 50 najdziwniejszych budynków świata, a zatem znany jest nie tylko w Polsce.

5. „Najwęższy domek” w Sopocie

Jest to drugi podobny budynek, jak „Krzywy Domek”, który nie przebija go, ale także zwraca uwagę przechadzających się po głównej ulicy Sopotu. Mieści się przy ul. Kościuszki 3a i ma zaledwie 250 cm szerokości. Domek można przeoczyć, gdyż jest wbudowany w dwie inne kamienice. Niedaleko najwęższego domku w Sopocie, a niewykluczone, że w Polsce, znajduje się inny ciekawy obiekt. Bowiem niedaleko, na innym budynku znajduje się tablica pamiątkowa na pamiątkę aktora Klausa Kinskiego, który jak się okazuje urodził się w Sopocie.

6. Monciak – Ulica Bohaterów Monte Cassino

Ta charakterystyczna ulica Sopotu, przy której stoi między innymi opisany powyżej „Krzywy Domek” oraz „Najwęższy Domek” w Sopocie, biegnie od morza czyli Placu Zdrojowego. Jest tam wiele kawiarni, restauracji i sklepów oraz hoteli. Kiedyś była to droga łącząca część uzdrowiskową Sopotu z osadą rybacką.

7. Dom Zdrojowy

Zabytek ten pokazuje historię Sopotu jako uzdrowiska. Pierwszy Dom Zdrojowy zbudowano w 1824 roku, później kilkakrotnie budowano kolejne obiekty na miejscu pierwszego. Ten obecnie stojący był wybudowany w 2006 roku i jest podobny do obiektu z 1909 roku, który spłonął. Zatem obiekt ten ma swoje tradycje.

Pomimo tego Sopot jednak ma niewiele wspólnego z typowym uzdrowiskiem.

8. Sopockie wille

W przeszłości specyficzny klimat Sopotu tworzył nie tylko Dom Zdrojowy, ale także wille budowane w różnych okresach i stylu. Do przykładowych tego typu obiektów, które warto zwiedzić wyszukując na wirtualnym spacerze 3D:

 • Willa Claaszena Muzeum Sopotu – z 1903 roku eklektyczna willa bogatego gdańskiego kupca Ernesta Augusta Claaszena. W Muzeum tym możemy zobaczyć wyposażenie salonu czy buduaru z początków XX wieku.

 • Willa Herbstów – należąca do łódzkiego przemysłowca, który w roku 1896 rozbudował mniejszy budynek. Willa znajduje się w parku, przy ulicy Kościuszki 29.

 • Willa Basnera – nazywana potocznie Sopockim Malborkiem, gdyż przypomina Pałac Wielkiego Mistrza malborskiego.

 • Willa Wernera – należąca do warszawskiego przemysłowca, który wybudował ją pod koniec XIX wieku. Nazwa nie pochodzi od nazwiska właściciela, ale architekta Wilhelma Wernera. Willa jest zlokalizowana przy ulicy Kościuszki 41.

9. Kościół Św. Jerzego

Kościół znajdujący się przy głównej ulicy Sopotu – Monciaku, został wybudowany w 1901 roku. Jednym z jego fundatorów był Cesarz Wilhelm, któremu Sopot zawdzięcza uzyskanie praw miejskich. Znajduje się tam ciekawa kaplica upamiętniająca słynny statek płynący z polskiego wybrzeża do Ameryki – transatlantyk MS Batory.

Zobacz nasze ostatnie realizacje w okolicach. woj. Pomorskie

More Spacer:

W Gdyni realizowaliśmy wirtualny spacer dedykowany po wystawie czasowej „Klimaks” w Muzeum Emigracji.

Mapa realizacji wirtualnych spacerów – nasze portfolio

województwo pomorskie wirtualny spacerWojewództwo pomorskie – największe miasta:

Gdańsk, Gdynia, Wejherowo, Pruszcz Gdański, Kartuzy, Słupsk, Puck, Starogard Gdański, Tczew, Chojnice, Kościerzyna, Lębork, Kwidzyn, Bytów, Malbork, Nowy Dwór Gdański, Sopot, Człuchów, Sztum

zdjecia 360 na booking com

Zdjęcia panoramiczne 360° na booking.com

W branży noclegowo-hotelarskiej konkurencja jest na porządku dziennym. W miejscowościach turystycznych jest po kilkadziesiąt ofert noclegowych. Turystów co prawda...
wirtualny spacer hotel

Wirtualny spacer – prezentacja obiektów noclegowych

Internet jest największą bazą informacyjną, dźwignią handlu i usług. Ofert jest tak wiele, że trzeba wyróżnić się w internecie....
fotograf wnętrz Kraków

Zdjęcia HDR nieruchomości

Środowisko fotografów od pewnego czasu spiera się na temat HDR -ciekawej techniki zdjęciowej, która dla jednych jest wyżyną sztuki...
wirtualny spacer pokoje na wynajem

Mieszkanie inwestycyjne – mieszkania na pokoje

Rynek nieruchomości przechodzi nieustanne przemiany. Nadal jest to opłacalna inwestycja kapitału, ponieważ ceny mieszkań rosną, a zainteresowanie klientów nie...
wirtualny spacer google

Fotograf Google – Wizytówka firmy w Google Maps

Jeszcze parę lat temu wystarczyło mieć stronę internetową, dodać kilka ogłoszeń na różnych portalach ogłoszeniowych i promocja w internecie...
interaktywny wirtualny spacer

Interaktywny wirtualny spacer 360°

Wirtualne spacery są doskonałą i nietuzinkową formą promocji miast, nieruchomości, firm, placówek oświatowych , szpitali, obiektów turystycznych, przestrzeni przemysłowych,...
wirtualny spacer deweloper

Oferta dla developerów Prezentacja osiedla i bloku mieszkalnego

Oferta dla developerów Prezentacja osiedla i bloku mieszkalnego CORDIA „Wirtualne spacery” są formą promocji, która doskonale nadaje się do wykorzystania przez...
wirtualny spacer vr

Wirtualny spacer VR – 3dvista Oculus offline

Wirtualne wycieczki zrewolucjonizowały myślenie o rzeczywistości wirtualnej. Stały się realizacją marzeń o zwiedzaniu świata bez wielkich kosztów podróży, nie...
wirtualny spacer elearning

Interaktywne szkolenie pracowników 360° E-learning

Bez kursów pracownicy nie podnoszą swoich kompetencji, a szef nie widzi, czy nie popełniają błędów. Dobrze, żeby były one...
wirtualny spacer elearning

Wirtualny spacer 360 stopni jako narzędzie do e-learningu, szkolenia bhp, szkoleń stanowiskowych

Czym jest Wirtualny Spacer 360° ? Wirtualny spacer 360o jest narzędziem, które ma wiele zalet oraz możliwości zastosowania. Jest wykorzystywany...