Wirtualna galeria obrazów
Kiedy pogoda nie nastraja do spacerów lub chcemy zobaczyć muzeum oddalone od naszego zamieszkania o wiele kilometrów, nie musimy już czekać do wiosny, czy na „Noc muzeum”. Nowoczesna technologia daje miłośnikom sztuki i historii możliwości, o jakich kilka lat temu nie mogli nawet marzyć. Strona w internecie to za mało, aby spełnić oczekiwania internatów. Galerie sztuki i muzea oferują coś więcej -wirtualne spacery po przestrzeniach z powiększonymi zdjęciami obrazów.
Odkrycie marketingu- wirtualne spacery
Rozwój technologii w fotografii i coraz większe możliwości internetu zaowocowały wirtualnym spacerami. To coś w rodzaju wycieczki po danym miejscu, tyle że bez wychodzenia z domu, przed ekranem komputera, telefonu, tabletu, itp. W zaciszu domu można zwiedzić każde miejsce – od gór do muzeum i zdecydować, czy dane miejsce jest warte odwiedzenia w realu. Wirtualny spacer to niesamowite narzędzie marketingowe – można pokazać taką przestrzeń, jaką jest w rzeczywistości i puścić widza do obiektu. Oglądający ma wrażenie, jakby tam był i osobiście zwiedzał wybrany obiekt. Może zobaczyć nawet więcej niż podczas wycieczki, ponieważ nie przeszkadzają mu inni oglądający i ma możliwość zaglądania w każdy zakamarek. Cudowna sprawa dla wielu osób, które chciałyby zobaczyć różne miejsca, interesują się jaką dziedziną, ale z różnych powodów nie mogą wyruszyć w trasę osobiście.
Wirtualne spacery po muzeum lub galerii
Nowoczesne muzea oferują różnego rodzaju projekcje multimedialne, mają przygotowane specjalne lekcje dla szkół i rozmaite atrakcje dla zwiedzających. W dobie internetu nie można mówić o promocji bez obecności w sieci. Zwykłe zdjęcia już nie wystarczą, żeby przyciągnąć uwagę widza. Nawet najbardziej dokładne opisy wystawy, znakomite dzieła i wybitne nazwiska mogą nie wystarczyć, ponieważ widz potrzebuje dodatkowego bodźca – musi zobaczyć, chociaż fragment ekspozycji galerii, aby przyjechać i zdecydować się na zwiedzanie. Wirtualne spacery po przestrzeniach z powiększonymi zdjęciami pozwalają na zapoznanie się z dziełami sztuki, zobaczenie ich z najdalszych zakątków świata. Obrazy, rzeźby i inne instalacje artystyczne widać wyraźniej, ponieważ są one specjalnie opracowane pod względem technicznym dla potrzeb wirtualnych spacerów.
Zdjęcia do wirtualnych spacerów
Zdjęcia do wirtualnych spacerów po przestrzeniach z powiększonymi zdjęciami to fotografie sferyczne (panoramiczne) 360 stopni – na jednym zdjęciu możemy uzyskać obszar kilkakrotnie większy, niż obejmuje jeden kadr aparatu. Trzeba wykonać kilka, 3 do 5 zdjęć krajobrazu lub obszernego wnętrza, wystawy, itp. Do każdego zdjęcia przesuwa się aparat w lewo (lub w prawo) o tyle by kolejne zdjęcie obejmowało fragment poprzedniego. W wypadku obrazów efekty takiej pracy są niesamowite, ponieważ dzieło sztuki wydaje się wtedy większe, niż jest w rzeczywistości i na zdjęciu widać każdy szczegół. Widz w sposób dowolny może obejrzeć dzieło – inaczej mówiąc, spaceruje po wystawie, a nawet po konkretnym eksponacie. Nawet bezpośrednio w galerii nie obejrzałby dzieł sztuki z taką dokładnością, jak może to zrobić podczas wirtualnego spaceru. Miłośnicy sztuki uważają, że wirtualne spacery po przestrzeniach z powiększonymi zdjęciami pozwalają na dokładniejsze zapoznanie się z dziełem, na interpretację, a nawet mogą być znakomitym materiałem edukacyjnym na lekcję. Żadne zdjęcie tradycyjne, czy widokówka nie oddają tak dobrze wyglądu dzieła, jak wirtualne spacery: oryginalne kolory, żadnego naświetlenia, odpowiednie proporcje.
Wirtualna galeria to przede wszystkim przyjemność z oglądania wystawy w domowym zaciszu. Wirtualny spacer po muzeum można odbyć w dowolnym momencie, nie oglądając się na godziny otwarcia budynku dla zwiedzających. Kontakt ze sztuką odpręża i wycisza. Wirtualne spacery po przestrzeniach z powiększonymi zdjęciami przyczyniają się do wzrostu popularności galerii sztuki.
W NASZEJ OFERCIE: Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia szczegółów
Digitalizacja obrazów
Budowa wirtualnego spaceru z osadzonymi zdjęciami obrazów w wirtualnych wnętrzach
Zobacz przykłady: | Przykład 1 | Przykład 2 | Przykład 3 | Przykład 4 | Przykład 5 |
Wirtualne wnętrza
W dokumencie Google możecie Państwo zobaczyć wersje demonstracyjne dostępnych gotowych wirtualnych przestrzeni 360°
Dokumenty Google: https://docs.google.com/document/d/1y-exJwNcVfZGcy9W-Yz2H8ulN9lhdIL592dZV_L3A_M/edit?usp=sharing