Gratka dla fanów – wirtualny spacer radio Kraków
Radio kojarzy się z medium, w którym liczy się jedynie głos. Radia słucha się, a nie ogląda. Prezenterów zna się po głosie. Brak możliwości zobaczenia osoby, która mówi stanowi o odmienności radia od telewizji i o jego wyjątkowości. Wraz z pojawieniem się mediów elektronicznych sytuacja uległa zmianie. Nadal większość odbiorców radia słucha audycji, to jednak programy radiowe są dostępne w internecie, a twarze członków ekipy radiowej są znane słuchaczom. Radio Kraków ma swoją stronę w internecie, gdzie publikuje informacje dnia w formie pisemnej.
Bliżej słuchacza
Radio Kraków chce mieć, jak najczęstszy kontakt ze swoimi fanami. Audycje, strona internetowa, fora, media społecznościowe to cenne kanały do nawiązywania kontaktu ze słuchaczami. Media społecznościowe sprawiły, że radio przestało posługiwać się jedynie głosem. Radio Kraków stało się bardziej dostępne. Nie trzeba mieć w domu odbiornika radiowego, można słuchać ulubionych audycji przez internet w dowolnym czasie i miejscu.
Jak wygląda praca radiowca
Od momentu pojawienia się radia, odbiorców interesowało zagadnienie: jak wygląda praca radiowca i jak powstają audycje radiowe?
W dobie mediów społecznościowych i nowoczesnych narzędzi informacyjno-promocyjnych, można pokazać fanom, jak wygląda praca radiowca od kulis, gdzie nagrywane są audycje, jak przeprowadza się wywiady. Wynalazek wirtualnych spacerów to strzał w dziesiątkę, jeżeli chodzi o promocję radia i kontakty ze słuchaczami. Odbiorca przez internet może wejść na stronę, kliknąć w wirtualny spacer po Radiu Kraków i zobaczyć, jak wygląda siedziba radia. To lepsze niż wycieczka, ponieważ można poznać radio od kulis nie ruszając się z domu. Wirtualnie spacerując po budynku Radia Kraków można oglądać dowolne zakamarki siedziby i nie przeszkadza się dziennikarzom w wykonywaniu ich obowiązków służbowych. Zadowoleni są wszyscy: radiowcy, ponieważ może zapoznać się z ich pracą i odbiorcy radia, gdyż w końcu mogą zobaczyć fascynujące miejsce.
Czym jest wirtualny spacer po Radiu Kraków?
Wirtualny spacer to zdjęcia panoramiczne najwyższej jakości, które ułożone są w taki sposób, aby pokazać szczegółowo przestrzeń. Widz może w dowolny sposób oglądać prezentację, wejść do pomieszczeń, które chce zobaczyć, zatrzymać się na jakimś szczególe. Wirtualny spacer po Radiu Kraków powstał poprzez wykonanie serii zdjęć w budynku radia i naniesieniu ich na sferę. Pozwala to na realistyczne odwzorowanie rzeczywistości- wnętrz budynków wraz z ich otoczeniem. Wirtualny spacer po Radiu Kraków charakteryzuje się nie tylko wspaniałymi zdjęciami, ale także opisem poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu oglądający wie, w jakim miejscu znajduje się i co ogląda.
Jak wygląda wirtualny spacer po Radiu Kraków?
Radio Kraków zaprasza wszystkich chętnych słuchaczy i osoby zainteresowane pracą radiowca do oglądania spaceru wirtualnego umieszczonego na stronie internetowej radia. Spacer jest podzielony na poszczególne piętra budynku. Na parterze widzimy hol, wejście, teren przed budynkiem. Na pierwszym planie uwagę zwraca piękne , nowoczesne wnętrze, kolumny i grafiki na sztalugach. Centralnym punktem wirtualnego spaceru po parterze budynku Radia Kraków jest recepcja i fortepian. Na gości czeka wyjątkowa niespodzianka – regał z książkami i miejsce, gdzie można oddać się przyjemności czytania.: stoliki, krzesła i poduszki na podłodze. Na pierwszym piętrze znajduje się kilka sal konferencyjnych przystosowanych do prezentacji multimedialnych. Na drugim piętrze można zobaczyć studia nagrań, a na trzecim piętrze reżyserkę oraz kawiarenkę dla gości z bibliotekę.
Wirtualny spacer po Radiu Kraków jest znakomitej jakości, odbiorca bez problemu przechodzi do wszystkich pomieszczeń. Umożliwia poznanie budynku przyszłym gościom radia i osobom, które chcą zobaczyć, jak wygląda radio i studio nagrań. Zapewnione są miejsca, gdzie można miło spędzić czas w oczekiwaniu na radiowy wywiad: kawiarenka, restauracja, biblioteka. Ściany ozdabiają plakaty i zdjęcia przedstawiające wydarzenia z historii radia.
Wirtualny spacer
Subskrybuj naszą stronę na Facebooku, co jakiś czas publikujemy tam ciekawe przykłady wirtualnych spacerów, które warto zobaczyć.