fbpx

instrukcje

Wiele osób zadaje mi własnie to pytanie:
Jak ściągnąć panoramę z map Google Street View ?
ktoś może zadać również pytanie ...
Po co ściągać panoramę z Google street View ?
-można wykorzystać ją np. jako okładkę profilową na Facebooku lub jako wpis w mediach społecznościowych, można również wykorzystać w innych programach w różnych celach. Pobrana w ten sposób panorama sferyczna ma rozdzielczość 8k ( 8192x4096), zatem jest dwa razy większa niż standardowo dostarczana z projektem i daje bardziej profesjonalne możliwości zastosowania. Wbrew pozorom to bardzo prosta sprawa, w poradniku postaram się pokazać jak to łatwo wykonać. (więcej…)
Istnieje możliwość umieszczenia w prezentacjach 3D znaczników tzw. Mattertag™. Są to miejsca które po najechaniu kursorem myszki lub kliknięciu palcem w przypadku telefonów, tabletów. Wyświetlane są informacje tekstowe, zdjęcie, film video umieszczony na jednym z portali video Youtube, Vimeo. Dopuszczalne jest również wstawienia aktywnego linka URL, odsyłającego widza do strony www otwierającej się w nowym oknie przeglądarki. (więcej…)
Możesz łatwo zmieniać pozycję punktu startowego np. w celu wysłania widza w konkretne miejsce w wirtualnym spacerze. Służą do tego tzw. deep links. Polega to na wygenerowaniu specjalnego linka, który możesz przesłać osobie, której chcesz pokazać konkretne miejsce w Twoim wnętrzu lub umieścić linki na stronie www do konkretnych punktów Twojego spaceru. Jak uzyskać link do konkretnego punktu
  1. Znajdź punkt w Twoim wirtualnym spacerze do którego chcesz uzyskać link bezpośredni.
  2. naciśnij literę U by wygenerować link, który pojawi się w lewej górnej części ekranu Twojego komputera
  3. Skopiuj link np po zaznaczeniu linka myszką skrótem klawiszowym CTRL+C, lub naciśnij przycisk copy.
  4. Uzyskany link możesz wkleić CTRL+V np w wiadomości email, we wpisach na kontach społecznościowych itp.
Facebook, automatycznie rozpoznaje link do wirtualnego spaceru, i tworzy z niego miniaturkę z tytyłem po której kliknięciu przenosi nas do wirtualnego spaceru, który otwiera się w pełnym oknie przeglądarki. Zobacz przykłady: (więcej…)
Osadzanie modelu na stronie www jest bardzo proste. Podobnie jak osadzanie filmu z YouTube. Po prostu skopiuj i wklej kod HTML, który dostarczymy Ci po wykonaniu zlecenia. Naszym klientom służymy pomocą techniczną przez cały okres utrzymania wirtualnego spaceru. Zobacz przykłady... (więcej…)