Wirtualny spacer Wrocław

Wirtualny spacer Wrocław

Wrocław słynie z Bożonarodzeniowych Jarmarków. W tym sezonie zimowym Wrocław prezentuje dekoracje Bożonarodzeniowe, w których dominuje kolorystyka dekoracji oparta na zestawie pięciu kolorów światła: białym zimnym, białym ciepłym, żółtym, bursztynowym oraz niebieski. Warto uwiecznić Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 za pomocą wirtualnego spaceru 3D.

Wirtualny spacer 3D – atrakcje Wrocławia

Do najciekawszych miejsc we Wrocławiu, które można przedstawić przy pomocy wirtualnego spaceru 360° zaliczyć można:

  • Ostrów Tumski we Wrocławiu – jest to najstarsza, zabytkowa część miasta. Najstarszymi budowlami na Ostrowie Tumskim są: późnoromański kościół pw. św. Idziego z początków XIII wieku oraz kościół pw. św. Marcina, pozostałość książęcego zamku Piastów Śląskich z przełomu XII i XIII wieku.

  • Katedra Jana Chrzciciela – została wybudowana w stylu gotyckim w miejscu, gdzie wcześniej stały mniejsze świątynie. Wiosną 1945 roku, podczas walk o Wrocław, katedra została zniszczona. Jej odbudowa trwała wiele lat.

  • Ogród Japoński we Wrocławiu – to jedno z najpopularniejszych miejsc spacerów turystów oraz wrocławian. Ogród Japoński we Wrocławiu został zaaranżowany zgodnie z regułami projektowania tradycyjnych orientalnych ogrodów. Przyciąga architekturą, aranżacją i rzadką roślinnością. W jego budowie brali udział specjaliści z Japonii – architekci krajobrazu i ogrodnicy.

  • Panorama Racławicka – przedstawia zwycięską bitwę Polaków z Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku. Przez połączenie malowidła i elementów scenografii uzyskiwano efekt dodatkowej perspektywy. Obraz malował między innymi Wojciech Kossak. Prace nad obrazem trwały dziewięć miesięcy. Płótno ma 114 metrów długości i 15 metrów wysokości.

  • Pomnik Anonimowego Przechodnia – instalacja wywodzi się z projektu „Przejście” Jerzego Kaliny z 1977 roku. Grupę gipsowych figur autor ubrał w prawdziwe ubrania pomalowane szarą farbą. W 2005 r. w centrum Wrocławia odsłonięto jej wersję wykonaną z brązu. Pomnik jest doceniany w plebiscytach architektury miejskiej i designu, pojawił się w serwisie www.boredpanda.com wśród najbardziej kreatywnych rzeźb w przestrzeni miejskiej oraz w rankingu prestiżowego magazynu „Arch2O” jako jedyny obiekt z Polski.

Sprawdź pozytywne opinie o naszych usługach w wizytówce firmy
Wirtualny spacer w Google Moja firma

Z czym kojarzy się nam Wrocław?

  • Krasnoludki

  • Zoo Wrocławskie

  • Panorama Racławicka

  • Rynek, stare miasto

  • Hala Stulecia

Wirtualny spacer po Wrocławskim Starym Mieście

Wrocławska Starówka jest uważana za jedną z najpiękniejszych i największych rynków w Polsce, co warto uwiecznić poprzez wirtualny spacer 360°. Granice Rynku we Wrocławiu zostały wytyczone w XIII wieku. Przez wieki był on najważniejszym placem targowym w mieście. W centrum Rynku znajduje się Stary Ratusz, wyjątkowy przykład architektury miejskiej gotyckiej. Jego budowa trwała około 250 lat. Kiedyś był on siedzibą władz miejskich i sądu. Stary Ratusz jest obecnie oddziałem Muzeum Miejskiego Wrocławia.

Kilka newsów o Rynku we Wrocławiu

Ciekawostki dotyczące wrocławskiego Rynku, które można zweryfikować przy pomocy wirtualnego spaceru 3D:

  • jest trzeci pod względem powierzchni w Polsce, większe rynki są np. w Krakowie i w Olecku,

  • z Rynku wychodzi 11 ulic, po dwie w każdym narożniku oraz Kurzy Targ, Więzienna i Zaułek Grotowskiego (część dawnej ulicy św. Doroty),

  • na rynku znajduje się 60 kolorowych kamieniczek, których fundatorami byli zamożni mieszczanie. Kamienice mają swoje nazwy, w zależności od dekoracji lub tradycji, na przykład: Kamienica pod Błękitnym Słońcem, Kamienica pod Siedmioma Elektorami, Kamienica pod Gryfami,

  • współczesną atrakcją rynku jest oryginalna fontanna, która pojawiła się na rynku w roku 2000 i nazwano ją „Zdrój” dla uczczenia prezydenta miasta Bogdana Zdrojewskiego. Wirtualny spacer 3D mógłby pokazać, jak pięknie odbija się słońce od tafli zielonkawego szkła Fontanny i jak w upalne dnii kąpią się w niej wróble i gołębie z wrocławskiego rynku.

Co odbywa się na Rynku we Wrocławiu?

Rynek wrocławski znany jest z organizacji targów rękodzieła artystycznego oraz pokazów artystów ulicznych. Do takich wydarzeń, które można przedstawić przy pomocy wirtualnego spaceru 3D szerszej grupie klientów z całej Polski i zachęcić do przyjazdu do Wrocławia oraz zakupów lub udziału, należą między innymi:

  • Jarmark Bożonarodzeniowy (listopad-grudzień),

  • Jarmark Świętojański (maj-czerwiec),

  • Targi rękodzielników Ręki Dzieła Fest (kilkakrotnie w ciągu roku),

  • Hau are you? Parada Psów (wrzesień),

  • Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus (lipiec-sierpień),

  • Wrocławski Festiwal Krasnoludków (wrzesień),

i wiele innych imprez, które warto byłoby uwiecznić przy pomocy Wirtualnego spaceru 3D.

Współczesne atrakcje Wrocławia – Wirtualny spacer Wrocław

Fontanna Multimedialna we Wrocławiu

Wrocław pozazdrościł Warszawie a nawet ją wyprzedził i też zorganizował pokaz fontann multimedialnych. Jest to największa fontanna multimedialna w Polsce i jedna z największych w Europie. Pokazy fontanny we Wrocławiu to światła i dźwięki przy różnych gatunkach muzyki. Znacznie przewyższa pokazy w Warszawie, gdyż podczas pokazu pokazywane są figury piłkarzy, startujący samolot czy wzór folklorystyczny, co rzeczywiście robi niesamowite wrażenie i wirtualny spacer 3D mógłby wspaniale uwiecznić tego rodzaju pokazy i byłby wizytówką miasta.

Fontanna multimedialna na Pergoli we Wrocławiu została otwarta w 2009 r. w 20-tą rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce. Jest to największa fontanna multimedialna w Polsce i jedna z największych w Europie. Ma prawie hektar powierzchni, 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych i 3 dysze ogniowe. Projektantem wrocławskiej fontanny był Artur Moryson z Pracowni Projektowej Archad. Koszt budowy fontanny multimedialnej wyniósł 12 milionów złotych.

Afrykarium Wrocław

Drugą najbardziej nieprawdopodobną atrakcją Wrocławia jest powstały stosunkowo niedawno jedyny w swoim rodzaju Ogród Zoologiczny Afrykarium Wrocław. W 21 basenach i akwariach można zobaczyć ponad setki gatunków ryb oraz ssaków pochodzących z Czarnego Lądu. Afrykarium to także olbrzymi kompleks złożony z wybiegów dla zwierząt. W warunkach zbliżonych do naturalnych można zobaczyć gady, ssaki czy owady, co jest warte uwiecznienia i pokazania szerszej grupie osób poprzez wirtualne spacery.

Afrykarium podzielone jest na kilka ekosystemów:

  • Morze Czerwone – wśród sztucznej rafy koralowej można podziwiać kolorowe ryby czy żółwie pustynne.

  • Afryka Wschodnia – pokazuje różnorodność gatunków ryb z Wielkich Jezior, jak również hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę.

  • Kanał Mozambicki – ekspozycja zbudowana z 18-metrowego szklanego tunelu, takiego jak w światowych oceanariach, gdzie przez grube, szklane szyby można oglądać płaszczki czy rekiny przepływające nad głowami zwiedzających, co warto utrwalić za pomocą wirtualnego spaceru.

  • Wybrzeże Szkieletów – zewnętrzne baseny w Afrykarium zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki afrykańskie.

  • Dżungla nad rzeką Kongo – gdzie pokazano, jak mieszkają krokodyle i manaty – wodne ssaki nazywane syrenami, a także wiele kolorowych gatunków ryb i ptaków.

Warto byłoby promować poszczególne części Afrykarium przy pomocy wirtualnych spacerów, które mogłyby być bardzo przydatnym narzędziem edukacyjnym, zwłaszcza dla dzieci.

Wirtualny spacer 3D mógłby w czasie pandemii zastąpić turystom i rodzinom z dziećmi zwiedzanie tego miejsca w czasie rzeczywistym.

 

Strategia rozwoju Wrocławia

Cztery scenariusze rozwoju

Źródło: Strategia Wrocław 2030. Scenariusze, https://www.wroclaw.pl/rozmawia/strategia-wroclaw-2030-scenariusze

Dla Wrocławia opracowano cztery scenariusze na rok 2036, których istotę warto przedstawić przy pomocy wirtualnych spacerów.

Otrzymały specyficzne nazwy:

  • Romantyzm i/lub liberalizm

  • Nowe średniowiecze

  • Modernizm zimnej wojny

  • Optymizm nowoczesności

Te cztery scenariusze podsumowały Foresight Społeczny Wrocław 2036/2056 – projekt prowadzony w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Strategia dla Wrocławia opiera się na kilku wartościach, takich jak:

  • wzmocnienie kapitału społecznego,

  • rozwój więzi międzyludzkich, wspólnotowych, umiejętności samoorganizacji.

Podmiotami takich wartości mogą być zarówno pojedynczy mieszkańcy, jak i rodziny, osiedla, wspólnoty, organizacje, instytucje, firmy, i w końcu – całe miasto.

Założeniami scenariuszy jest także:

  • rozwijania know-how w zakresie budowania i prowadzenia partnerstw na rzecz miasta, w tym partnerstw międzynarodowych,

  • prowadzenie własnych polityk miejskich, sublokalnych i sektorowych,

  • promowanie partycypacji i współrządzenia miastem w modelu zdecentralizowanym.

Zweryfikowanie i realizacja tych scenariuszy stanowi wyzwanie przyszłości.

Wirtualny spacer Wrocław – centrum biznesu

Wirtualny spacer po Wrocławiu to nie tylko zabytki historyczne, ale także nowoczesny biznesowy Wrocław.

Wirtualny spacer 360° – najciekawsze inwestycje we Wrocławiu

We Wrocławiu powstają kolejne inwestycje w centrum biznesowym miasta. Warto promować Wrocław jako centrum biznesu z wykorzystaniem wirtualnych spacerów.

Wśród nowych projektów biurowych Wrocławia to między innymi:

  • Centrum Południe, budowane przez firmę Skanska,

  • Mid Point 71, zaprojektowane przez Echo Investment.

Wrocław biznesowy rozwija się zarówno w formie powierzchni biurowych, jak i inwestycji mieszkaniowych, developerskich.

Concordia – Najlepszy biurowiec świata we Wrocławiu

Prestiżową nagrodę otrzymał budynek Concordia Design we Wrocławiu, przyznawaną przez Portal ArchDaily, najpopularniejszy międzynarodowy serwis poświęcony architekturze, w ramach plebiscytu Building of the Year. Budynek zaprojektowany przez biuro MVRDV. Jest to bardzo prestiżowa nagroda, gdyż o zwycięstwie decydują głosy tysięcy architektów z różnych krajów.

O zwycięstwie zadecydowały prawdopodobnie dwa elementy:

  • częściowa renowację i rozbudowa XIX-wiecznej kamienicy oraz przystosowanie jej do współczesnych potrzeb,

  • interesująca grafika wewnątrz budynku.

Projekt został wykonany we współpracy z Q2, Demiurg i Wegner.

Warto promować tego rodzaju budynki i prestiżowe nagrody, wykorzystując do tego celu wirtualne spacery wewnątrz i wokół budynku.

Zobacz nasze ostatnie realizacje w okolicach. Województwo dolnośląskie

Mapa realizacji wirtualnych spacerów – nasze portfolio

Województwo dolnośląskie – największe miasta:  Wrocław, Legnica, Jelenia Góra, Trzebnica, Świdnica, Oleśnica, Kłodzko, Wałbrzych, Oława, Lubin, Środa Śląska, Bolesławiec, Dzierżoniów, Zgorzelec, Głogów, Polkowice, Wołów, Ząbkowice Śląskie, Strzelin, Jawor, Lubań, Milicz, Lwówek Śląski, Kamienna Góra, Złotoryja, Karpacz, Góra, Gryfów Śląski

We Wrocławiu mieliśmy przyjemność realizować zlecenie od Miasta Wrocław – wirtualny spacer po Modernistycznym Osiedlu WuWa, zrealizowaliśmy również projekty dla Wrocławskiego Sądu Apelacyjnego tworząc dwa wirtualne spacery po budynkach uwzględniając w nich trasy dla osób niepełnosprawnych. Realizowaliśmy również projekty komercyjnych obiektów biura firm, sklepy, Szkoła w Gryfowie Śląskiem, zapraszamy do kontaktu, przedstawimy jako przykłady wszystkie nasze realizacje.

Wirtualny spacer 3D Matterport po mieszkaniu do remontu

W dobie cyfryzacji rynek nieruchomości prężnie korzysta z nowych technologii, a wirtualne spacery 3D to jeden z najlepszych przykładów na...

Wynajem ekranów led na targi eventy konferencje itp wydarzenia

Jak Ekran LED może przyspieszyć sukces twojego stoiska targowego W dynamicznym świecie targów, gdzie każda sekunda i najdrobniejszy szczegół mają znaczenie,...

Nabór wniosków na dotacje EU Kultura, Działania FENX.07.01 Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej

Ruszył nabór do dotacji z funduszy europejskich na infrastrukturę kultury i turystyki kulturowej (czerwiec 2024) Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Instytucja...

Wirtualny spacer bez opłaty rocznej za utrzymanie ?

Utrzymanie wirtualnego spaceru Jeżeli obawiasz się dodatkowych, rocznych kosztów związanych z utrzymaniem wirtualnego spaceru, w niniejszym artykule przedstawimy metody, które pozwolą...

Digitalizacja 3D wystaw. IIDB dla Akademii Sztuk Pięknych

Realizacja digitalizacji 3D jako wirtualny spacer w technologii Matterport na Międzynarodowej Biennale Wzornictwa Wnętrz 2024 Międzynarodowa Biennale Wzornictwa Wnętrz, odbywająca się...

Wirtualny spacer z dotacji HoReCa. Nowoczesny marketing.

W branży HORECA, która obejmuje hotele, restauracje, pensjonaty, domy wczasowe, ośrodki i motele, znalezienie nowych sposobów na przyciągnięcie klientów jest...

Obsługa stanowiska VR na targach, eventach

Wirtualna rzeczywistość na targach – przenieś swoje stoisko na nowy poziom! Szukasz innowacyjnego sposobu na wyróżnienie się na tle konkurencji podczas...

Wirtualny Showroom – Nowoczesna Prezentacja osiągnięć i oferty Firm

W dobie cyfrowej transformacji, wirtualne showroomy stają się coraz bardziej popularne w różnych branżach, od instalacyjnej, poprzez fotowoltaikę, aż po...

Odkryj przewagę wirtualnych spacerów w promocji Twojego obiektu noclegowego

Dziś mamy dla Was niezwykle istotny temat: jak efektywnie wykorzystać wirtualne spacery do marketingu obiektów noclegowych. Niezależnie od tego, czy...

wirtualny spacer. Dotacje z funduszy regionalnych i europejskich

Wirtualne spacery 360° / 3D mogą być przydatne w wielu różnych dziedzinach, w tym w odbiorze realizacji zadania z dotacji,...

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.